Záhradná párty na Veľkú noc pre najmladších členov rodiny

Veľká noc sa spája s príchodom jari a znovuzrodením prírody. Tento sviatok je preto ideálny na oslavu pod holým nebom. Potešte tento rok najmladších členov svojej rodiny a zorganizujte im záhradnú párty.

 

Zoznam pozvaných

V spolupráci s vašimi deťmi zostavte zoznam pozvaných v dostatočnom časovom predstihu. V prípade väčších sviatkov, medzi ktoré patrí samozrejme aj Veľká noc, je to obzvlášť dôležité. Veľa rodín sa snaží voľné dni využiť na krátke výlety s deťmi. Ak im dáte čím skôr vedieť, na čo sa chystáte, ešte stihnú prispôsobiť svoj program tomu vášmu. Vaše ratolesti nebudú teda sklamané, ak niektorí hostia odmietnu účasť na žúrke na poslednú chvíľu.

Veľa bezstarostných detí na jednej kope je určite krásny pohľad. Nekonečný zoznam pozvaných ale nie je vždy ten najlepší nápad. Pre dospelých je takáto udalosť skôr o zodpovednej organizácii a pohotových reakciách na nečakané situácie. Aj keď v bežnom živote ich zvládate ľavou zadnou, nezabudnite na to, že v tomto prípade nejde o obyčajnú situáciu, ale o párty rozbláznených malých ľudí.

Rolu zohráva aj to, koľko má vaše dieťa rokov. Ak je malé, môžete zavolať aj členov rodiny a blízkych rodinných priateľov v rovnakom veku. Vtedy ešte dokážete pracovať na prehlbovaní vzťahov. Staršie deti si ale už vytvorili blízky okruh dôverných kamarátov. Je lepšie pozvať len tých najlepších priateľov, s ktorými sa vaše dieťa aj tak veľa stretáva. V takom prípade, ak má aj najlepšieho kamaráta, uistite sa o tom, že mu dátum žúru vyhovuje, a to ešte skôr, než začnete rozposielať pozvánky ostatným.

Príprava terénu

Už ani pri procesoch prípravy nezabúdajte na to, že detská párty by nemala byť o realizácií predstáv dospelých. Ideálne je preto, ak do prípravy zapojíte aj svoje ratolesti. Výbornou možnosťou je vyzdobenie miesta konania oslavy. Môžete vytvoriť podrobný plán, zvýšite tým pocit kompetencie dieťaťa a v konečnom dôsledku uľahčí to aj vám prípravu na príchod detí v daný deň. Prediskutuje a napíšte na papier nasledovné veci:

  • ktoré miestnosti by okrem záhrady mali byť vyzdobené,

  • konkrétne predstavy o dekorácii,

  • ak to vek dieťaťa dovolí, aj finančný rozpočet,

  • aké materiály máte doma a ktoré ešte musíte zohnať,

  • kedy a kam pôjdete nakúpiť chýbajúce položky,

  • rozvrh samotného zdobenia záhrady (aby sa z toho nevykul nekonečný proces, zabezpečte si také užitočné pomôcky, ako napríklad hélium do balónov).

Ak by ste potrebovali inšpiráciu, navštívte webovú stránku internetového obchodu HeliumKing, kde nenájdete len balóny (ako by ste to podľa názvu mohli predpokladať), ale aj rôzne iné zábavné dekorácie, a to všetko na jednom mieste.

Stolík plný dobrôt

Vo väčšine slovenských rodín sa na Veľkú noc varí tradičné sviatočné menu. Mohlo by sa preto zdať, že s otázkou, čo deťom pripravíte pod zub, sa ani nemusíte zapodievať. No ak ste rodičom, viete, že mladšie vekové kategórie sú na chute veľmi náročné. Práve kvôli tomu by ste mali okrem veľkonočných chodov pripraviť aj ďalšie. No ešte predtým, než sa pustíte do vyvárania, opýtajte sa rodičov ostatných detí, či sa nemáte vyhýbať niektorým alergénom.

Pri zostavovaní detského menu je potrebné brať do úvahy niekoľko vecí. Dôležitým aspektom je vek detí. Mladší nejedia príliš veľa, okrem toho platí to, že čím jednoduchšie, tým lepšie. Oveľa väčším gastronomickým pôžitkom je pre nich chlieb s maslom ako gurmánske špeciality pripravené šéfkuchármi. Deti jedlo neochutnávajú len ústami, ale aj očami. Jednoduchý koláč môže na tanieri zostať nedotknutý, kým veľkonočné zajačikovské muffiny upečené podľa totožného receptu môžu zožať enormný úspech.

Ak máte doma deti v pubertálnom veku, asi vás nemusíme upozorniť na pozoruhodný apetít násťročných. Aj keď ste pripravili niekoľko chodov vo väčšom množstve, vždy majte poruke možnosť objednať vykúzliť nejakú „veľkonočnú pizzu“ (v mrazničke alebo v podobe telefónneho čísla na donáškovú službu).

Ako sme na to narážali už aj vyššie, pokiaľ je to možné, skúste pripraviť tematické občerstvenie. Nemusíte disponovať nadmernou kreativitou, stačí napríklad to, ak na chlebíčky umiestnite zeleninu v podobe usmievavej tváričky so zajačími ušami.

Nezabudnite ani na veľkonočné čokoládové vajíčka, no ešte lepšou alternatívou je to, ak tieto sladkosti nahradí vkusne nakrájané a zábavne naaranžované ovocie.

Zdroj fotiek: freepik.com

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.