Poštári rozdávajú možno podvodné losy

Pred Vianocami 2016 sa v meste objavili „zaujímavé“ stieracie žreby. Ja ich nekupujem, lebo už tým, že za ne nezaplatím, som vyhral pár eur. No našiel som ich v poštovej schránke na našom dome a pár ľudí mi dokonca povedalo, že im ich rozdával poštár. Rozdávať losy, kto to kedy videl? Nuž veru tak, tieto losy sú zadarmo a môžete na nich vyhrať milióny eur.


Stieracie žreby si najviac všímam na pošte, keď nie je vyhnutie, nedá sa zaplatiť cez internetbanking a musím na poštu, najmä s listami, tak mi takmer vždy pracovníčka pošty za priehradkou ponúkne na predaj žreby. Asi majú z toho prémie, alebo to majú nakázané od šéfky, neviem, ale vždy sa zo mňa snažia vytiahnuť ďalšie peniaze. Buď za príplatok za prvú triedu listu, ktorý aj tak príde v rovnaký deň, ako ten druhou triedou, alebo za výherné lósy. A keďže im nechcem kaziť reputáciu u šéfky, tak vždy s úsmevom, ale odmietnem. Sú otravnejšie, ako poisťovací agenti pri dverách bytu, ale každý sa musí nejako živiť.

stieracie žreby zadarmo

Zadarmo ešte nikto nevečeral, hovoria Angličania a tak aj ja vždy spozorniem, keď mi ponúkajú niečo zadarmo. Vždy je za tým dajaká kulišárna. Ako môžu byť žreby rozdávané bezplatne a pritom ponúkať výhru desať miliónov eur? Samozrejme som si pozrel zadnú stranu, hľadal som vydavateľa žrebov, organizátora lotérie alebo informáciu, prečo tieto žreby rozdáva na ulici ľuďom poštár? Má to v náplni práce alebo si takto privyrába bokom? A ako ho platia, keď z predaja stieracích žrebov províziu mať nemôže, dáva ich zadarmo?

žreb lottoland

Keď chcete vedieť viac, musíte zotrieť stieracie pole. A už ste vtiahnutý do hry. A čo sa teda dozviete po zotretí striebrosivej plochy? No samozrejme, vyhrali ste! Päť stieracích žrebov zadarmo! A dostanete ich, keď si otvoríte stránku www.zrebzadarmo.com.

stierací žreb zadarmo

Je to podvod, nie je to podvod? Je to legálne, nie je to legálne?

Všetko je podľa práva, však zákony si píšu mocní pre chudobných. Len je to nefér.

Po zadaní názvu stránky ste presmerovaní na inú www stránku, kde vám opäť pogratulujú a ponúknu päť žrebov zadarmo. Len sa musíte zaregistrovať. Mne to potiaľ stačilo, aby som prekukol tento model podnikania, a nepokračoval som ďalej. Keby som to ale vymýšľal ja a bol sviňa na ľudí a na ich peniaze, z tých piatich žrebov zadarmo by jeden vyhral ďalších päť žrebov a jeden nejakú malú výhru? Ale tiež by som chcel, aby sa ľudia zaregistrovali a pridali samozrejme aj svoju platobnú kartu. Však aby mohli zaplatiť za ďalšie žreby, nie?

žreb zdarma

Takže prvé žreby máte zadarmo v schránke alebo od poštára (dôveryhodná osoba, poznáte ho roky, stretávate takmer denne, slušný človek…), ďalších päť žrebov zadarmo na nete (nič ich to nestojí, je to virtuálny žreb, žiadny papier, žiadna tlač, žiadna distribúcia, ktovie, ako je s tými výhrami…) a už ste vtiahnutí do ich hry o vaše peniaze.

Celý postup je dobre vymyslený a určite dobre zafungoval na prostejších ľudí. No ja si pri takýchto praktikách spomeniem na film Slunce, seno, jahody: „Jdu blejt, velebnosti“.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.