Úlovok z kúpaliska

Včerajšia reklama na prostriedok proti vaginálnej mykóze mi pripomenula, že sa, tak ako každý rok, blíži leto. A tak, ako každý rok, kroky mnohých žien povedú najskôr na kúpalisko a potom k lekárovi. Odkiaľ viem, že to tak bude? Lebo cukor.


Je víkend, slniečko ma vytiahlo von. Na kúpalisku rozložím deku, párkrát si zaplávam, potom sa opaľujem. Potom ma začne opaľovať mladý fešák, pozve ma na kávu. Najskôr si vychutnám sladké latté, potom si vychutnám fešáka.

Keď mi budúci piatok zavolá, či sa stretneme na kúpalisku, musím odmietnuť. Svrbí ma. Bola som u lekára. Tak si myslím: „ Zase to kúpalisko“.

Prečo po návšteve toho istého kúpaliska niektoré ženy vaginálnu mykózu dostanú a iné nie? Lebo cukor.

zmrzlina

Vaginálna mykóza je spôsobená hubou Candida albicans. Ženy si myslia, že ju nachytajú na kúpalisku. Ona sa ale v tele bežne nachádza. Iba sa niekedy rozmnoží viac, ako je zdravé.

Na kúpalisku vyjdeme z vody a necháme si na sebe mokré plavky. Na ich vysušenie sa spotrebuje teplo z nášho tela. Tento výdaj energie je pre naše telo šok. Spolu s vlhkosťou v oblasti bikín ideálna živná pôda pre Candidu.

Každý organizmus potrebuje pre svoj život prijímať energiu. No a Candida ja na sladké. Takže pokiaľ si na kúpalisku doprajeme „osvieženie“ vo forme zmrzliny alebo sladkého nápoja, nemôžeme sa potom čudovať, že sa Candide bude v našom tele dariť.

Vaginálna mykóza je ochorenie, s ktorým sa návšteve lekára nevyhneme, ale môžeme jeho riziko výrazne znížiť. Tým, že znížime príjem jednoduchých cukrov. To znamená obyčajného repného cukru, ktorého sú plné zmrzliny, rôzne kávové nápoje, šľahačkové poháre, ochutené a osladené nápoje a džúsy.

Nekŕmte svoju Candidu, užívajte si leto.

3 myšlienky na “Úlovok z kúpaliska

 1. Firefox 12.0 Firefox 12.0 Ubuntu Ubuntu

  ja vzdy cez leto a dovolenku uzivam wobenzym, nakolko som si ju tiez uz priniesla mykozu z kupaliska. wobenzym mi vtedy odporucil lekar popri liecbe aj do buducna a pomaha mi dodnes. ak ste tam dole nachylne venujte sa radsej prevencii.

  1. Firefox 11.0 Firefox 11.0 Ubuntu Ubuntu

   Ďakujem za názor, prevencia je určite dôležitá. Netreba však vždy kupovať niečo naviac, keď stačí vynechať to, čo je zbytočné a škodí.

 2. Firefox 13.0 Firefox 13.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition

  S tým fešákom to bola dobrá rýchlovka 🙂 Bazénom na kúpaliskách a plavárňam sa roky vyhýbam. Nie je nad prírodné kúpanie, najlepšie bez plaviek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.