Moje obľúbené kníhkupectvo

kniha

Ako malá som dostávala knihy viac menej pravidelne. S obľubou mi ich kupovala moja krstná mama. Zbierka rôznych detských knižiek a neskôr dievčenských románov sa rozrástla vždy na Vianoce a v deň mojich narodenín. Viem, že mi krstná mama chcela urobiť radosť. Ibaže mňa v tom čase knihy veľmi nezaujímali. A tak som vždy úctivo poďakovala a novú knižku odložila na poličku. K ostatným.
 


Čítanie vtedy nebolo mojou obľúbenou činnosťou. Radšej som sa hrala vonku a objavovala tajomné zákutia blízkeho lesa. Postupne som zisťovala, kto vlastne číta najviac. Že sú to prevažne ženy. Že prostredníctvom postáv v románoch prežívajú to, čo im vo vlastnom živote chýba. A tak cestujú, zamilovávajú sa, spoznávajú nových ľudí a nové krajiny. Popritom sedia v pohodlí svojho kresla doma v obývačke. Verím, že je to príjemný relax. Mňa však akosi neláka. Zaujímajú ma skôr knihy trochu iného žánru. Miesto vymyslených sladkých príbehov si rada prečítam čosi takpovediac hmatateľné. Knihu, z ktorej sa niečo dozviem. Niečo naučím. Knihu, ktorá mi pomôže v mojom bežnom živote.

Keď však vojdete do ktoréhokoľvek obchodu s knihami, všelijakými románmi sa to len tak hemží. Skúste však vyhľadať knihu o zdravom spôsobe života, o stravovaní či o alternatívnych spôsoboch liečby. Zväčša narazíte na problém. Buď takéto knihy nemajú vôbec alebo len jednu dve základné, ktoré zväčša doma už aj tak máte. Po mojej veľmi podobnej skúsenosti z malého kníhkupectva v našom meste som sa teda rozhodla skúsiť inú možnosť. Vyhliadnutú knihu si jednoducho objednať cez internet.

Moje obľúbené kníhkupectvo
Moje obľúbené kníhkupectvo

Ako prvé som vyskúšala kníhkupectvo Martinus. Pri pohľade na ich stránku som bola milo prekvapená. Široký výber titulov nielen v slovenčine, ale aj v češtine a ďalších jazykoch. Okrem toho všetky novinky v zaujímavých cenách a krátke dodacie lehoty. Páči sa mi aj možnosť platby viacerými spôsobmi. A zvýhodnená cena vtedy, keď za tovar zaplatím dopredu formou internetbankingu. Ďalšou výhodou je dodanie tovaru bez poštovného pri nákupe nad 49 EUR.

Zo začiatku som mala trošku obavy, ako to celé dopadne. Ale všetko prebehlo hladko. Kniha dorazila načas. Perfektne zabalená v tvrdom kartónovom obale. S prehľadnou faktúrou.

Odvtedy v internetovom kníhkupectve Martinus objednávam viac menej pravidelne. Ešte vždy som našla titul, ktorý som hľadala. A občas aj so zľavou.

Keďže práve teraz prebieha v Martinuse novoročný výpredaj kníh so zľavami až do 70 %, verím, že si tú svoju knihu vyberiete a ešte aj ušetríte.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.