Najlepšie ročné obdobie pre človeka? Vedci dali jednoznačnú odpoveď

Jeseň, zima a leto majú svojich verných fanúšikov, no práve jar je obdobím, ktoré si populácia užíva najviac. Nie ste o tom presvedčení? Vedci ponúkli 7 dôkazov, vďaka ktorým človek zažíva najväčšie potešenie v jari.

1. Teplota je „tak akurát“

Hrubé bundy konečne nechávate doma a slnko zohrieva vašu tvár bez nepríjemného štípania mrazu. Zároveň z vás netečie pot každú pol hodinu strávenú pri vybavovačkách v meste alebo nemoknete v nevyspytateľnom jesennom počasí. Práve jar je zlatou strednou cestou, z ktorej sa organizmus teší najviac.

2. Menej oblečenia

Aj to má svoje nepopierateľné výhody či už v obliekaní, alebo jeho vyzliekaní. Nemusíte toľko vrstviť a zo šatníka vyberáte ľahšie, farebnejšie kúsky, ktoré ste svetu chceli ukázať celú zimu, no nemohli ste. Tenší krikľavý kabát alebo športová dámska mikina s teniskami na cestu do obchodu bohato stačia.

3. Viac svetla

Depresívnu tmu, ktorá sa v zime drží takmer celý deň strieda viachodinové denné svetlo. Podľa niekoľkých prieskumov sa zistilo, že už len pár hodín svetla naviac, znižuje stres u ľudí o niekoľko desiatok percent. Pozitívna nálada vlieva novú radosť do života a motivuje k ďalším aktivitám.

4. Jar je bezpečnejšia

Zaujímavé zistenie z výsledkov o verejnej bezpečnosti ukázalo, že vďaka neskoršiemu zapadaniu slnka sa v jari každý rok zredukuje kriminalita. Klesá počet násilných trestných činov či krádeží a ľudia sa počas dňa cítia bezpečnejšie.

5. Môžete cvičiť vonku

Ak nie ste domased a športové aktivity patria k vašej dennej rutine, zima vás zrejme uväznila vo fitku či pri cvičení doma. Jar je preto pre vás ideálnym obdobím. Neriskujte však chorobu a neoblečte sa príliš naľahko. Ak ste si nestihli kúpiť bundu svojej veľkosti, určite sa nájde pánska mikina vášho partnera alebo vaša vlastná, ktorá pri behu výborne zahreje.

6. Vitamíny dostávate prirodzenou cestou

Už len samotné slnko cez otvorené okno vášho domu či bytu podporuje tvorbu vitamínu D. Imunita nie je atakovaná v tak veľkej miere ako počas jesenného a zimného obdobia, vďaka čomu nemusíte užívať toľko vitamínových doplnkov umelo a dať svojmu telu krátku očistu a relax.

7. Kvitnúce rastliny nám čistia prostredie

Rastliny sú neuveriteľným zázrakom, aj keď si to mnoho ľudí neuvedomuje. Cez fotosyntézu menia pre nás škodlivý oxid uhličitý na kyslík, ktorý dýchame. Keďže v zime je rastlín menej než v jari, škodlivé látky sa v prostredí hromadia vo veľkom a až v jari ich zeleň začína redukovať.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.