Sadiť dneska alebo nie?

Práve som dopozerala svoj obľúbený program o radách do záhrady. Pán Podlaha vyzýval k tomu, aby sme vyšli von do záhrady, na čerstvý vzduch, aby sme niečo urobili na záhrade.


Čo sa dnešného dňa týka, ja osobne by som bola trošku opatrná hlavne pri rozsádzaní  a sadení rastlín, pretože Mesiac je vo Vodnárovi a mohli by sme poškodiť rastlinkám jemné korienky, čo by mohlo viesť k spomalenému nasledujúcemu rastu, poprípade až k ich uschnutiu.

Pokiaľ ale chcete okopávať a pleť, vrelo doporučujem. Burina, ktorú teraz vykopete a necháte na povrchu hriadky, uschne a už sa nepreberie.

Presádzanie nechajte na zajtra, zároveň dobre polejte a prihnojte izbové rastliny.

2 myšlienky na “Sadiť dneska alebo nie?

 1. Firefox 12.0 Firefox 12.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition

  prosim Vas o informaciu, ci pred vysadbou cesnaku a cibule namorit cibulky namiesto do SULKY namacat do pripravku LIGNOHUMAT ? Ako dlho musi byt sadba namocena ? je mozne vsetko vsetko urobit aj 3 – 4 dni pred vysadbou ? Dakujem

  1. Firefox 11.0 Firefox 11.0 Ubuntu Ubuntu

   Dobrý deň,

   Lignohumát sa na morenie cesnaku pred výsadbou použiť určite dá. Pripravte si roztok z 1 ml lignohumátu na pol litra vody a cesnak v ňom máčajte tak dve-tri hodiny. Potom vyberte, mierne osušte a môžete sadiť. Pripravený roztok nevyhoďte, pridajte doň asi dva litre vody a použite ho ako super zálievku. Pekný deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.