Nie len účelný nábytok

Všetci chceme svoj byt alebo dom zariadiť tak, aby sme sa v ňom dobre cítili, aby sme si oddýchli aj sa mohli doma zabaviť s priateľmi a aby všetok nábytok dobre spĺňal účel, na ktorý bol navrhnutý a prečo sme si ho kúpili. Ale od nábytku očakávame aj niečo iné. Aby dobre vyzeral, aby sme mali dobrý pocit nie len pri jeho používaní, ale aj keď sa na neho len pozrieme. Musí sa nám skrátka páčiť, mal by bytu dávať štýl.

Pod slovom „účelný nábytok“ si vždy predstavím svoju izbu na internáte. Nebolo tam nič navyše, okrem postelí, skriní na šatstvo a jedného stola so stoličkami, akurát tak pre partiu študentov. Všetko dobre slúžilo svojmu účelu, ale to bolo si tak všetko.

Doma si rozhodne nechcem pripadať ako na internáte, aj keď sa duchom cítim stále mladý. No telo mi dáva poznať, že už sme spolu niečo zažili a preto si rád popoludní v obývačke na chvíľu ľahnem. Na gauč si beriem väčšinou dobrú knihu alebo odborný magazín. Takže ja sa na sedaciu súpravu nepozerám len ako na kus nábytku, kde sa má zmestiť čo najväčší počet kamarátov, keď ma prídu navštíviť. Ani nehľadám čo najväčší úložný priestor na deky a vankúše, nepotrebujem len strohý rozkladací gauč, aby sa príbuzní mali kde vyspať a cez deň rozkladacia sedačka nezavadzala. Takú účelovú hranatú a nevzhľadnú sedaciu súpravu, ktorá síce presne plnila všetky požadované úlohy, ale sa na ňu nedalo pozerať, už som vo svojom živote zažil.

rohová-kožená-sedačka-flavio

Teraz ma zaujímajú napríklad rohové sedacie súpravy, sú dostatočne veľké, pohodlné, umožňujú posedenie veľkej skupiny priateľov, aj si môžeme s priateľkou obaja poležať, či už s knihou alebo pri televízore, po namáhavom dni. Zaujala ma kolekcia sedacích súprav Home Design od návrhárky Jany Pištejovej. Kvalitná výroba a inovatívny dizajn dávajú vzniknúť nábytku, na ktorom sa dá nie len dobre sedieť, ale na ktorý sa dá v byte aj pozerať. Celá obývačka s ním dostane nový šmrnc a človek sa po práci domov vyslovene teší. Ne len na to, s kým si dá večer kávu, ale aj kde si ju dá.

Kvalitná sedacia súprava je miestom nie len na sedenie, ale je aj zaujímavým interiérovým prvkom vášho domova.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.