Keď krása lieči – vaše obľúbené šperky nemusia byť iba ozdobou

Nosíte často šperky z drahých kovov alebo kameňov? Výborne, okrem nádhernej ozdoby ste tak získali aj potenciálne liečivé schopnosti, ktoré sa šperkom prisudzujú. Prečítajte si, ako vám môže prospieť váš obľúbený náramok, prsteň alebo retiazka.
 
 

Možno patríte medzi ľudí, ktorí neveria v liečebné účinky kameňov a šperkov. Ak sa nimi ale radi zdobíte, nezaškodí, ak budete vedieť, ako účinkujú na vaše zdravie. Napríklad o nesmrteľnom diamante sa hovorí, že zaručuje dlhovekosť a prečisťuje organizmus, najmä močové cesty. Vášnivo červená farba granátu zase napovedá, že jeho účinky sa budú týkať milostnej oblasti a skutočne – prisudzuje sa mu schopnosť pomáhať pri sexuálnych problémoch. So zafírom taktiež zaručene vyniknete v spoločnosti, ale tento kameň má podľa liečiteľstva tiež schopnosť priniesť emotívnu vyrovnanosť. Ak ale dávate radšej prednosť tajomnému a nežnému kameňu, napríklad ametystu, jeho nosením môžete prekonať bolesť hlavy a migrény.

náramok

Pokiaľ sa vám drahé kamene nepáčia alebo ich nevlastníte, nelámte si hlavu. Aj zdanlivo obyčajné strieborné prívesky vám môžu byť počas nosenia užitočné. Pôsobia totiž antibakteriálne a stimulujú imunitu k tomu, aby ubránila naše telo pred nezvanými vírusmi. Už starí Rimania a Gréci pokladali striebro do vody, aby ju očistili a prepravovali ju v strieborných karafách. Dokonca aj v našich končinách sa našlo striebro v studničkách, odkiaľ sa čerpala liečivá voda.

prsteň

A čo zlatý prívesok, ktorý pravidelne nosíte? Aj fanúšikovia tejto klasiky môžu pocítiť pozitívne účinky na svojom organizme. Zlato dokáže tlmiť bolesť a v minulosti bývalo súčasťou liečby artritídy. Dodnes sa používa v chirurgii alebo v stomatológii a jeho nosenie má zmierniť opuchy a bojovať proti rôznym zápalom v tele.

Pocítili ste niekedy účinky drahých kovov a kameňov na vlastnom tele? Pokiaľ ste zatiaľ nič podobné nezažili, stále môžete z vášho obľúbeného šperku čerpať energiu, či už zo spomienky na človeka, ktorý vám ho daroval, alebo z príjemnej udalosti, počas ktorej vás obdarovali.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.