Nezabudnite si prisoliť

Horúčavy a páliace slnko nás pripravuje o sily. Kto nepracuje v klimatizovanej hale, ale pohybuje sa celý deň vonku, sa silne potí. Práca v záhrade je náročná, ak máte možnosť, ukryte sa do tieňa stromov alebo do altánku. Pravidelne pite nie studenú vodu. To však nestačí, potením strácame aj minerály.


Minerály v stopovom množstve hrajú významnú úlohu pri udržiavaní rovnováhy nášho organizmu. Drobné odchýlky rozhodujú, či sa budeme cítiť aj napriek horúčavám fit alebo unavení. Akú budeme mať náladu. A či nestrácame rovnováhu. Nadmerným potením strácané minerály je treba dopĺňať zvýšeným príjmom.

Čistá voda z vodovodu obsahuje minerálov veľmi málo, preto je možné odporučiť piť minerálne vody. Avšak treba si dať pozor, aby sme nezvýšili príjem nejakých minerálov nad zdravú mieru a nespôsobili si napríklad dočasne zvýšený tlak alebo potiaže s obličkami. Bez merania konkrétnych hodnôt je zložité určiť, čo nám chýba a čo treba doplniť a v akej miere.

Jednoduchým spôsobom, ako vyrovnať hladinu minerálov v tele je trošku si prisoliť jedlo. Nie veľa, nie trvale. Napríklad raňajky, chlieb s tvarohovou nátierkou, šunkou, syrom, vajíčkom a zeleninou. Trošku soli na pomazánku, trošku na zeleninu a máte zaručené, že doplníte najdôležitejšie zložky, ktoré ste včera cez deň vypotili alebo vypotíte dnes. Nemusíte riešiť potravinové doplnky, využijete to, čo vám vyrástlo v záhrade a čo máte v kuchyni.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.