Viete sa správne starať o regálové systémy v predajni?

Starostlivosť o regály sa vám oplatí hneď z niekoľkých dôvodov. Správnym zaobchádzaním s regálmi predĺžite životnosť vášmu tovaru a vyhnete sa aj možným zraneniam.

Čo ďalej? Ušetríte prostriedky za nákup nového vybavenia a zároveň zabránite nepríjemným úrazom. Ako to docieliť? Máme pre vás základné odporúčania ako sa starať o regály.

Nosnosť regálov nepodceňujte

Viete, kedy najviac hrozí nebezpečenstvo zranenia alebo smrteľnej nehody? Pri nakladaní ďalšieho tovaru na preplnené skladové regály. Tie totiž bývajú zaťažené oveľa viac než regály v obchodoch. Tým, že regály pret’ažíte, ohrozíte nielen samotný regál alebo tovar, ale hlavne zdravie a život svojich skladníkov.

Fatálne následky úrazu vás v konečnom dôsledku môžu stáť oveľa viac ako nákup nového vybavenia do vášho obchodu. Údaje o nosnosti regálu nájdete v samotnom popisku produktu. Ak si však potrebujete vybrať regál a neviete, aký zvoliť, nechajte si poradiť od dlhoročných odborníkov značky Medcom.

Skladové regály musíte vždy ukotviť

Ako? Iné ukotvenie je potrebné pri regáloch v garáži, iné na predajni a v sklade. Niektoré regálové systémy sa bez ukotvenia k stene alebo stropu zaobídu, ale pri priemyselných regáloch určených do skladov, je to základ. Tým, že sú maximálne zaťažené, bez kvalitného zabezpečenia im hrozí nechcené vytrhnutie zo steny alebo prevrátenie. Nasleduje hmotná škoda i možné zranenia.

Nezabúdajte na opatrnú manipuláciu s regálmi, vždy dbajte na kvalitné školenie všetkých vašich skladníkov. Musia ovládať základné pravidlá, správny postup doplňovania regálov – od nižších poschodí po vyššie, premiestňovanie regálov až po ich vyskladnenie.

Dajte pozor na vlhkosť!

Starostlivosť o regály sa líši podľa ich typu a umiestnenia. Zabudnite na obyčajné utieranie prachu! Kovové a iné regály z našej ponuky, si zaslúžia špeciálnu pozornosť. Zabrániť musíte najmä vlhkosti, ktorá by mohla poškodiť povrch regálového systému.

Kovové regály stojace vonku je potrebné chrániť pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, hlavne slnečnými lúčmi a dažďom. Regály pravidelne kontrolujte, najmä ich uchytenie k stene alebo stropu. Dbajte na ich čistotu, len regál, ktorý je pravidelne udržiavaný, vám môže poslúžiť celé roky!

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.