Pohodlné vysávanie

Vysávanie rozhodne nepatrí k obľúbeným činnostiam v domácnosti. Celkom určite je ale dôležité udržiavať čistotu kobercov a podláh, najmä ak máte malé deti alebo sú súčasťou vašej domácnosti aj štvornohí miláčikovia. Tak prečo si túto činnosť nespríjemniť napríklad naozaj kvalitným vysávačom?
 

 

Niektorí ľudia hovoria, že stieranie podlahy je len naháňanie prachu z kúta do kúta. Preto radšej používajú vysávače. Obľúbené sú tie s vodným filtrom. Okrem toho, že netreba zháňať do nich papierové sáčky ani prácne čistiť textilné, dokážu perfektne zachytiť všetok prach či chlpy zo zvierat, ale aj kvapaliny podobné vode a použitú filtračnú vodu stačí jednoducho vyliať do opadu. Majitelia rodinných domov však radšej využívajú centrálne vysávanie, pri ktorom sa netreba po miestnostiach naťahovať s vysávačom, stačí zapojiť vysávaciu hadicu do prípojky v stene. Okrem zníženia hluku v upratovanej miestnosti sa nemusíte báť zhodenia nejakej veci vysávačom na kolieskach.

Neurobíte chybu, keď sa pred nákupom obrátite na firmu, dodávajúcu vysávače centrálne, priemyselné alebo do náročného prostredia a kde sa môžete spoľahnúť na vysokú kvalitu zariadení, aby ste nemuseli riešiť reklamácie alebo poruchy. Vysávanie priemyselných celkov totiž kladie často vyššie nároky na používanú techniku, ako udržiavanie domácnosti s dvomi deťmi a psom a skúsenosti dodávateľa, prenesené na domácu techniku, sa v konečnom dôsledku vyplatia aj vám ako zákazníkovi.

Povrch sedačky v obývačke, ale aj sedadiel v aute, od stôp štvornohých miláčikov oveľa lepšie, ako vysávače dokážu tepovače a extraktory. S nimi nie len prach, ale aj fľaky vyčistíte jednoducho a pohodlne. Tepovač nanesie na práve čistený povrch čistiaci roztok a ten potom spolu so zachytenými nečistotami je vysávačom odsatý a zachytený vo vodnom filtri. Tepovanie je vlastne mokrý proces čistenia, ale vďaka vysávaniu je čalúnený povrch nie len čistý, ale aj rýchlo suchý a môžete vašu sedačku či koberec ihneď opäť využívať.

vysávač

Rôzne nástavce na tepovače a extraktory ich dovoľujú využívať nie len na čistenie kobercov a čalúnených sedacích súprav, ale tiež na obľúbené laminátové plávajúce podlahy, dlažby či sklenené povrchy okien alebo zasklenia zimných záhrad.

Vysávač s vodným filtrom oceníte aj vtedy, keď niekto v rodine trpí alergiou na prach, perie a podobne. Filtračné sáčky, na rozdiel od vodného filtra, nedokážu zachytiť drobné nečistoty a tie víria vo vzduchu pri upratovaní. Navyše vodný filter zachytí naraz oveľa väčší objem prachu či vlasov a nemusíte ho každú chvíľu vymieňať, ako sáčky. Vďaka priehľadnej nádobe filtra vždy viete, kedy vodu vymeniť.

Ak ani vás vysávanie a upratovanie nebaví, urobte si ho príjemnejším vďaka kvalitným vysávačom a tepovačom, s ktorými vám práca pôjde rýchlejšie do ruky.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.