Rozdeliť prácu v záhrade na kratšie úseky sa oplatí

Určite to poznáte aj vy. Celý týždeň chodíte do práce a na záhradu vám ostáva čas len cez víkend. A často len jeden deň z víkendu, lebo počasie nie je úplne najlepšie. A tak sa snažíte stihnúť spraviť v záhrade čo najviac. A večer si už necítite telo. A ďalší deň by ste sa najradšej ani nepohli. Lenže ak je pondelok, do práce musíte… Ako by sa dala táto nepriaznivá situácia vyriešiť? Ako stihnúť práce v záhrade a pritom všetko prežiť bez priveľkej únavy alebo újmy na zdraví?


Riešil som podobný problém, „podporený“ mojím nie najlepším zdravotným stavom. Vydržím vonku dlho, len nevydržím veľkú fyzickú záťaž. Neunesiem ťažké veci, nedokážem sa dlho zohýnať. Takže keď to nejde silou, musí to ísť hlavou.

Nie že by som chcel hýbať vecami silou myšlienok, ako nejaký mág. Len som už od mladosti odkázaný na to, že si musím všetko dobre premyslieť. Nie len, čo chcem urobiť, ale aj postup. Nie len výsledok, ale aj cestu, ktorá k nemu má viesť. No a v konečnom dôsledku potom dokážem veci, ktoré by do mňa nikto nepovedal 😉 Zo svojich nedostatkov som urobil svoje prednosti.

Takže prečo sa v sobotu človek v záhrade strhá, unaví? A čo by bolo treba robiť inak, aby tomu tak nebolo?

Za prvé je to preto, že v záhrade sa za týždeň nakopí veľa roboty, ktorú treba urobiť.
Za druhé preto, že človek, ktorý cez týždeň fyzicky prakticky zaháľa pri sedavom zamestnaní nemá žiadnu kondíciu.

zahradnicenie

Takže treba zlepšiť kondíciu, výdrž. Treba začať chodiť po práci do fitka a trénovať, posilovať. Tiež vám príde ako pekná blbosť? A ešte za to všetko aj platiť? Presne.

Takže sme začali pracovať v záhrade aj cez týždeň. Jeden alebo dva dni v týždni, kedy je teraz na jar pekné počasie, si zoberieme v taške veci na prezlečenie, po skončení pracovnej doby sa prezlečieme, sadneme do auta a o pätnásť minút sme na záhrade. Pri slnečnom počasí máme aj teraz koncom februára k dispozícii najmenej poldruha, možno dva hodiny svetla na to, aby sme niečo drobné stihli vykonať.

Veľmi sa pri tom neunavíme, nemáme kedy, takže nehrozí druhý deň telesná indispozícia. Súčasne je takáto krátka fyzická aktivita skvelým kondičným tréningom. A v neposlednom rade nám na víkend neostane tak veľa povinností, že sa za jeden deň úplne strháme.

Môžete namietať, že aj ten benzín niečo stojí. No ja vám odpoviem, že podstatne menej, ako vstupenka do fitka, kde by sme sa potili úplne bez cieľa a zmysluplného výsledku 😉

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.