Kvalitná sedačka – pohodlie vo vašej obývačke

Voľakedy bola kuchyňa je srdcom domácnosti. V podstate to bola miestnosť, kde sa odohrávalo všetko dôležité. V kúte síce nebola moderná rohová sedačka, len drevená lavica, ale keď si rodina posadala okolo stola, mala k sebe oveľa bližšie ako dnes.


Aj u nás to bolo podobné. V čase, keď naše deti chodili do školy. Bolo to navyše aj praktické. Po príchode zo školy sa rozložili v kuchyni s domácimi úlohami a ja som zatiaľ varila večeru. Každý mal svoje povinnosti, ale popri tom sme sa stihli porozprávať aj zasmiať.

Ako však rástli, dianie sa presunulo z kuchyne do obývačky. Zo začiatku nám stačil obyčajný gauč s dvoma kreslami. Kreslá lacno vtedy nebolo ťažké zohnať. A tak sme to využili a zaobstarali každému pohodlné sedenie.

No ale viete ako je to. Decká vyrastú, spoločnosť rodičov už tak nepotrebujú. Najradšej sa zavrú vo svojej izbe. Niekedy aj so svojimi kamarátmi. Ale kde ich všetkých usadiť? Na koberec?

Na naliehanie mojej dcéry sme nakoniec našli riešenie. Namiesto objemných kresiel, ktoré by sa do malej izbičky len ťažko vmestili, sme kúpili farebné sedacie vaky. Izba dostala celkom iný šmrnc a kamaráti si u nás podávajú kľučku.

Dlho som si myslela, že spať pri telke môžu len dôchodcovia. Ale dobehlo ma to. V štyridsiatke. Možno to je náročnou prácou, možno zdravotnými problémami. Každopádne som sa dostala do štádia, kedy pri televízore zaspím raz dva. No po sediačky to nie je vôbec ono. Sedačky v tvare u sú na pohodlné ležanie oveľa lepšie . Okrem toho, že sa na nich vyspia aj obaja unavení rodičia naraz, sú výborným odkladacím priestorom. Bez problémov sa do nich dajú uložiť vankúše, deky aj iné prikrývky.

Predtým sme sa predbiehali, kto bude ako prvý ležať na gauči. Ale dnes už to máme vyriešené. Dostatok miesta na sedenie sa vždy zíde. Možno aj pri malej rodinnej oslave.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.