Poznáte z televízie

Nie, nebojte sa, žiadny hrniec ani deku vám predať nechcem. Chcem sa len pochváliť, koho som stretla. Tento týždeň bol u nás jarmok. Ako si tak kráčam pomedzi stánky a hľadám, či by ma niečo zaujalo, zrazu začujem známy hlas. „Toho človeka poznám!“ Vrátila som sa pár metrov naspäť a hovorím: „Vy ste pán Karas, však? Ja vás poznám z televízie!“


S úsmevom prisvedčil a ja som využila možnosť sa s ním naživo porozprávať. Zistila som, že žije a pracuje v Trnave. Pestuje citrusy a sukulenty, teda suchomilné rastliny. V Slovenskej televízii ho majú za odborníka na pestovanie okrasných, tropických a subtropických rastlín. Jeho rady som už využila aj ja, dokonca viackrát. Je vidieť, že ho to baví a vyzná sa.succulent

U nás na jarmoku ponúkal kaktusy bez tŕňov, niektoré sa podobali na skalničky, škoda len, že by v zime na skalke nevydržali. Upozornil na to pár zákazníkov, ktorým sa páčili, sťaby skalničky, rovnako, ako mne.

Pred pár mesiacmi však dostala moja dcéra od kamarátky sukulentnú „ružičku“. Nikdy sme nič podobné doma nemali a tak sme jej našli miesto na okne v obývačke. Staráme sa o ňu minimálne. Polievame ju len raz za čas, aj to len pár kvapkami vody. Zrejme jej naša starostlivosť vyhovuje, lebo stále žije, dokonca jej po bokoch vyrástli „dcérske“ rastlinky. A keďže som stretla odborníka, už viem, ako sa o nové rastlinky postarať, aj do akého substrátu ich presadiť.

sundavilleAk ste boli aj vy pri stánku pána Róberta Karasa, niečo si od neho kúpili alebo len dostali dobrú radu, určite si pri najbližšom vydaní relácie „Postav dom, zasaď strom“ na to spomeniete. Je to celkom dobrý pocit, stretnúť v našom malom meste, ešte k tomu na jarmoku, mediálne známeho odborníka, ktorý nemá žiadny problém sa s vami porozprávať či vám ochotne poradiť.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.