Citrónová detoxikačná kúra vám prospeje

Citrón má špecifickú vôňu a kyslú chuť. Sotva si asi viete predstaviť, že by ste ho zjedli celý ako malinu. Ovšem citrónová šťava sa stáva súčasťou rôznych pokrmov, napríklad šalátov. Citrónová kôra sa používa na pečenie, skrátka citrón je nevyhnutnou a veľmi zdravou súčasťou nášho jedálnička. Dá sa využiť aj na veľmi dobré detoxikačné kúry.
 


V strave nájdete rad škodlivín

Strava s veľkým množstvom živočíšnych tukov, veľa soli, polotovary, instantné jedlá, sladkosti. To všetko prináša do nášho jedálnička veľa nevhodných látok v podobe solí, konzervantov, dochucovadiel, farbív, stabilizátorov. Telu rozhodne nijako neprospievajú, práve naopak. Usadzujú sa v ňom a spôsobujú zdravotné problémy. Ak sa stretávate s nejakými chronickými zdravotnými ťažkosťami, jednou z možných príčin týchto problémov môže byť aj strava. V tele sa usadzujú rôzne škodliviny, ktoré môžu pôsobiť neplechu, ak sa ich nahromadí väčšie množstvo. Stávajú sa voľnými radikálmi, ktoré útočia na bunky a môžu dokonca iniciovať rakovinový rast. Aj keď sa snažíte vyhýbať nezdravým potravinám, v obchode si starostlivo vyberáte, čo si kúpite, aj tak do seba rovnako dostanete rad škodlivín, pretože vzduch aj voda a celé životné prostredie je znečistené.

citron

Prekyslený organizmus volá po očiste

Dôsledkom zlej stravy aj prostredia je celkové prekyslenie organizmu, ktoré sa následne premieta aj do zdravotného stavu. Preto je potrebné dbať na acidobázickú rovnováhu vo svojom tele a prekysleniu zabrániť. Jednou z ciest je dôraz na zásadité potraviny, medzi ktoré patrí napríklad zelenina a ovocie. Však nevyhnutné je aj to nariadiť si pravidelnú očistu celého tela. Ak budete v rámci možností dodržiavať zdravý životný štýl, zaraďovať do jedálnička zdravé potraviny a doprajete si očistnú kúru, máte akúsi záruku, že váš zdravotný stav bude relatívne uspokojivý. V prípade, že detoxikáciu zanedbáte, môže sa vám to ale veľmi vypomstiť. O svoje telo sa treba starať aj vnútorne.

Zázrak menom vitamín C

Akú formu detoxikácie zvoliť? Nie je potrebné chodiť do lekárne a pátrať sa po nejakých drahých kúrach. Veľmi účinnú očistnú kúru môžete docieliť v prípade, že použijete už spomínaný citrón. Väčšinou ho máte doma, aj keď si jeho takmer zázračné schopnosti zvyčajne ani neuvedomujete. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktorý pomáha posilňovať obranyschopnosť organizmu, bojuje proti srdcovo-cievnym chorobám, zúčastňuje sa aj tvorby kolagénu, ktorý hrá veľkú úlohu v hojení rán, znižuje hladinu histamínu v tele, čo uľahčuje život alergikom. Predchádza vzniku obličkových kameňov. Jeho pôsobenie je skrátka veľmi všestranné. Pre nás je ale najdôležitejšie, že v tele porovnáva acidobázickú rovnováhu, odbúrava prekyslenie organizmu. Práve z týchto dôvodov je ideálnym prostriedkom pre detoxikačnú kúru.

citronovavoda

Jarné upratovanie vo vašom tele

Ako si detoxikačnú citrónovú kúru pripraviť? Teraz na jar je pre ňu ideálny čas. Po zime je naše telo dosť zanesené metabolickými splodinami, pretože sme častejšie a viac jedli a to aj nezdravé, tučné a sladké jedlá. Preto telo doslova volá po upratovaní. Jeho želanie mu môžete splniť celkom jednoducho. Doprajte si denne dva a pol litra vlažnej čistej vody, do ktorej vytlačte jeden väčší citrón. Pozor, rozhodne nesiahajte po citrónových koncentrátoch zo supermarketu, v nich nájdete viac chémie ako citrónu a očista by preto strácala zmysel. Vodu postupne popíjajte počas celého dňa. Začnite ráno, akonáhle sa prebudíte. Ešte pred raňajkami si dajte pohár vody s citrónom. Nalačno má najväčší účinok. Dobré je dodržiavať túto kúru po dobu 14 dní. To umožní odplaviť z tela čo najviac škodlivých látok.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.