Sandevilla sa sťahuje domov

Sandevilla je krásna trvalka, ale nie je mrazuvzdorná. To si mnohí ľudia mýlia a preto im tento kvet vyhynie. Celé leto ju Olinka mala na záhrade v predzáhradke. Pretože letné dni už skončili a hrozia prízemné mrazy, sandevilla sa sťahovala.

 



Predtým sme ju mali na okne v paneláku. Dva kvetináče mali svoje miesto na parapete a na jar sme ich odviezli do záhrady. Tu dostali každá svoje miesto. Najlepšie sa darilo tej v predzáhradke. Od rána tu má slnko, ale na obed už je v tieni, takže nie je na plnom úpeku celý deň.

Sandevilla v predzáhradke

Pretože sú v kvetináči, nemajú vlahu zo zeme, ale to Olinke nerobilo starosti, pravidelne polievala všetky rastliny v kvetináčoch, ktoré v záhrade má. No s rizikom prichádzajúcich prízemných mrazov a ochladenia sa rozhodla, že ich opäť prevezieme do mesta do bytovky.

Tu sa ale vyskytol problém. Obidve sandevily vonku na záhrade tak prosperovali, že sa na okno nezmestili. Museli sme ich „rozsadiť“ 😉 Teraz zimujú každá osamote. Len čo sa na jar pominú mrazy a zvýšia sa teploty, opäť ich naložíme do auta a pôjdu na vzduch. Zjavne im to prosperuje.

Podobné články:

Kúriť orechovými škrupinami je radosť
Za hrsť škrupín z orechov vás "z biedy nevytrhne", ale...
Čítať ďalej
Cítite sa nespokojne? Jedzte Spirulinu a natierajte...
Ste nespokojné so svojim telom a radi by ste preň...
Čítať ďalej
cesnakcesnak
Problém s cesnakom
Cesnak pestujú mnohí záhradkári, pretože mnohí ľudia majú radi jeho...
Čítať ďalej
Prírodná kozmetika
Som milovníčkou kozmetiky a kozmetických prípravkov počnúc krémami na ruky, voňavými...
Čítať ďalej
Ihrisko ako miesto stretávania: Ako podporiť komunitný...
Počas leta a letných prázdnin majú deti veľa voľného času...
Čítať ďalej
Drevené hračky pre deti
Ako malé dieťa som nemával veľa hračiek, ale najčastejšie som...
Čítať ďalej

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka používa Akismet na obmedzenie spamu. Zistite, ako sa spracovávajú údaje o vašich komentároch.