Stop suchým vlasom!

Aj keď je leto pre mnohých z nás tým najkrajším ročným obdobím, naše vlasy to môžu cítiť inak. Silné slnko, vietor, morská a chemicky upravovaná voda… To sú problémy, s ktorými vlasy v lete dennodenne zápasia. Výsledkom sú suché vlasy bez života, rozstrapkané končeky, popraskané a zničené vlasy. Aby ste ich v lete nemuseli schovávať pod šatku alebo klobúk, doprajte im trochu starostlivosti navyše!


Pomôže arganový olej

Ak už podobné problémy s vlasmi máte, mali by ste si kúpiť arganový olej. Ten je totiž ideálny práve pri nepriaznivých vplyvoch, ktorým sú vlasy vystavované v lete:

 

  • chráni vlasy pred chemickým znečistením (napr. po kúpaní v bazéne)
  • chráni vlasy pred poškodením horúcim vzduchom (fénovanie, žehlenie…)
  • chráni vlasy pred silným slnečným žiarením
  • hydratuje suché a namáhané vlasy
  • zabraňuje štiepeniu končekov vlasov

Jeho použitie je skutočne jednoduché. Nemusíte sa trápiť prácnou prípravou rôznych domácich masiek, či krémov. V prípade rozštiepených končekov stačí, ak si do nich pár kvapiek oleja votriete. Ako ochrana pred horúcim vzduchom zas poslúži pár kvapiek oleja nanesených na vlhké umyté vlasy pred fénovaním, kulmovaním alebo žehlením. A čo tak vymeniť arganový olej za kondicionér? Vlasy budú hydratované, posilnené a krásne lesklé. Ak však nie ste fanúšikom vlasových olejov, aj pre Vás existuje prírodné riešenie.

Bambucké maslo a vlasy

Namáhaným vlasom môžete jednoducho pomôcť aj s bambuckým maslom. Pokiaľ ide o letné nástrahy, je takisto ideálnym pomocníkom. Rovnako ako arganový olej, aj bambucké maslo vytvára na vlasoch jemný film, ktorý ich dokáže ochrániť pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia, silným slnečným žiarením a nadmerným teplom. Vlasy budú vďaka bambuckému maslu hydratované, no určite nie mastné a ťažké.

S týmito dvomi prírodnými pomocníkmi budú Vaše vlasy krásne a zdravé v každom ročnom období.

 

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.