2 kroky k dokonale zafarbeným zdravým vlasom

Nie je žiadnym tajomstvom, že farbenie vlasov bežnými farbami, ktoré často obsahujú amoniak a množstvo ďalších chemických zložiek, vlasom škodí. Omnoho vhodnejšou alternatívou je preto prírodné farbivo – henna. Prečítajte si, ako aj vďaka nej môžete dosiahnuť dokonale zafarbené a zdravé vlasy.


1. krok – farbenie vlasov hennou

Henna je ako farbivo známa už po stáročia. Na farbenie vlasov je najvhodnejšia Lawsonia inermis, teda biela henna. Z rastlinky sa využívajú listy, ktoré sa melú na prášok. A práve ten má vynikajúce farbiace vlastnosti. Zásadný rozdiel medzi farbením vlasov hennou a chemickými farbami je v tom, že henna vlasy farbivom len obalí. Naopak, klasické farby prenikajú až do vnútornej štruktúry vlasu, čím dochádza k poškodeniu.

Henna na vlasy má nielen farbiace vlastnosti. Môže sa pochváliť aj týmito pozitívnymi účinkami:

  • chráni vlasy – či už pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi alebo silným slnečným žiarením
  • podporuje rast vlasov
  • zabraňuje nadmernému masteniu pokožky hlavy, ale tiež jej vysušovaniu a tak bráni tvorbe lupín
  • vlasy spevňuje a bráni štiepeniu končekov
  • posilňuje vlasové korienky a vlasy tak menej vypadávajú

Hennu sa teda oplatí vyskúšať nielen kvôli farbe. Aj keď práve výsledná farba je na nej zaujímavá. Pôsobí totiž prirodzene a pridaním rôznych ingrediencií do henny získate rôznorodé farebné odtiene. Ďalším vynikajúcim produktom pre zdravé vlasy, ktorý pokojne môžete pridať aj do henny, je arganový olej.

2. krok – regenerácia vlasov arganovým olejom

Ak majú byť farbené vlasy skutočne krásne, musia byť aj zdravé. O to sa dokáže postarať henna sama osebe. No v prípade potreby je vhodné starostlivosť doplniť aj o arganový olej na vlasy. Ten pomôže aj v prípade, ak ste si vlasy dlhodobo farbili chemickou farbou. V tom prípade používajte pravidelne zábaly z arganového oleja, prípadne ním nahraďte kondicionér. Posilní suché vlasy, zacelí rozštiepené vlasy a prinavráti lesk zničeným vlasom. Vďaka týmto dvom prírodným produktom už Vaše farbené vlasy viac nebudú trpieť!

 

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.