Kozmetika z medu

Civilizovaní ľudia žijú na tejto planéte niekoľko tisíc rokov, ale priemyselní producenti rôznych výrobkov ani nie dvesto. No ľudia majú tendenciu myslieť si, že všetko dobré sa objavilo až s priemyselnou revolúciou a zabúdajú, že liečiť sa alebo skrášľovať sa dalo aj v dávnej minulosti. Bez fabrík a bez chemických laboratórií. Jednoducho s pomocou prírodných látok, ktoré sa bežne aj dnes vyskytujú okolo nás. A dokonca zdravo.
 


Argumenty moderných úradníkov sú také, že mnohé preparáty na báze prírodných látok nemajú príslušné štúdie a preto na krabičku lipového čaju nemôžeme napísať, že je dobrý na vypotenie pri prechladnutí alebo včelí propolis sa dá použiť ako antiseptikum. Hoci sú tisíce rokov pozitívnych skúseností, nie sú klinické štúdie laboratórií, platených nedávno vzniknutými farmaceutickými firmami…

Rozumní ľudia však hľadajú alternatívu k syntetickým prípravkom, o ktorých pôsobení na organizmus nie sú dlhodobé viacgeneračné skúsenosti, aj v oblasti kozmetiky. Takou je aj medová kozmetika. Med je tu už od nepamäti a ľudia ho vedeli využívať nie len, ako potravinu, ale aj ako liek či na prípravu kozmetiky.

Samozrejme, že vyrábať si dnes všetko sám ne nepraktické, najmä ak chodíte každý deň do zamestnania. Medová kozmetika ale je bežne k dostaniu, napríklad kozmetika Pleva, obsahujúca nie len med, ale aj propolis, prípadne levanduľu. Liečivé a upokojúce účinky týchto produktov sú všeobecne známe. Propolisové tinktúry urýchľujú hojenie herpesu alebo ak máte afty, dezinfekčné účinky sú ľudstvu známe až dávno. Pritom ich cena na pleva.sk nie je vysoká.

pasta s propolisom

Ak hľadáte alternatívu vo svojom živote, nechcete byť závislí od priemyselnej produkcie všetkého možného aj nemožného a dávate prednosť prírodným produktom, je medová kozmetika zaujímavou voľbou. Okrem skrášľujúceho účinku podporuje hojenie, napríklad balzámy na popraskané pery, alebo už spomínaný propolis. Okrem tinktúry na dezinfekciu ústnej dutiny ho môžete mať aj ako súčasť zubnej pasty. Spojíte tak hygienu spolu s liečením. Vedeli ste, že propolis spevňuje ďasná, ničí baktérie a zastavuje ich rast, pôsobí protizápalovo, zmierňuje bolesť?

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.