A už som aj ja „zmodernizovaná“

Áno, aj napriek mojej úpornej snahe vyhýbať sa výdobytkom modernej dobe všetkými spôsobmi, nepodarilo sa mi to. Už aj ja som majiteľkou veci zvanej tablet. Ale ak sa mám priznať, som viac ako spokojná.

Dôvodom pre kúpu tabletu sa pre mňa nestala túžba po ďalšej „vychytávke“ bez ktorej by som si nevedela predstaviť život. Veď predsa stále existujú i ľudia, ktorí nemajú ani len notebook, či mobil a žijú pokojným životom. Prečo by som teda ja potrebovala tablet? Nuž, lebo. Lebo šetrnosť k životnému prostrediu a najmä k vlastnej peňaženke sa v mojom prípade prihlásili o slovo.

 


Som študentkou vysokej školy, a teda náplňou mojej práce je najmä študovanie kníh a dokumentov, na základe ktorých sa mám vzdelávať, a následne si vytvárať vlastné názory. Tieto dokumenty sú však často v elektronickej podobe a ak som sa im chcela naplno venovať, musela som si ich vytlačiť, prebehnúť text zvýrazňovačkami a samozrejme ich stále nosiť so sebou. Ale tlačiť každý mesiac dokumenty za niekoľko desiatok eur? Nie, ďakujem. Ako sa hovorí, bankárovho syna za frajera zatiaľ nemám.

Začala som teda uvažovať akým spôsobom by som mohla zatočiť so systémom. Nosiť všade notebook nie je praktické, rovnako tak ako sa v ňom nedajú dokumenty upravovať podľa mojej chuti a potreby. A tak som teda urobila závažné rozhodnutie – kúpila som si tablet.
Ak aj vy máte podobné problémy ako ja a uvažujete nad podobnou kúpou, neorientujte sa iba podľa ceny. Áno, ekonomická stránka je určite dôležitá, ale kúpou tabletu za 50€, ktorý má nízke rozlíšenie, malú obrazovku a malý disk, si privodíte jedine tak zlý zrak a vysoký tlak pri nervoch z čítania.

ASUSMemoPad10

Ja som sa rozhodovala najmä podľa obrazovky. Keďže tablet využívam prevažne na prácu s dokumentami, vybrala som si 10 palcový tablet, na ktorom môžem dokumenty čítať v perfektnom rozlíšení a zároveň ich môžem upravovať akoby som mala text vytlačený a držala ho fyzicky v rukách. Ako? Jednoducho. V tablete Asus Memo Pad 10 je totiž program, v ktorom dokumenty môžete nielen čítať, no môžete si ich aj upravovať spôsobom akým fyzické dokumenty – zvýrazňovačka do ruky a ide sa! Ponúkajú sa tu dokonca 3 možnosti hrúbky pera a nádherných 5 farieb zvýraznenia. Pre kreatívnu dušu akou som ja – nebo na zemi.

Ďalšími dôležitými faktormi pri výbere tabletu je zohľadnenie Vašich potrieb. Wifi je samozrejmosťou, ale napríklad Bluetooth nemá každý. Môj Memo áno. A veci ako USB konektor tiež k tabletu od „jabĺčka“ nedostanete, pričom Asus to považuje za samozrejmosť. Pamäťovú kartu si každý kúpi podľa vlastnej potreby, či už chcete iba prehliadať dokumenty alebo používať tablet na pozeranie filmov pri cestovaní.

Tak či onak, hoci je tablet záležitosťou, bez ktorej asi každý z nás môže spokojne spávať, som rada, že ho mám. Pretože som sa síce zaradila do skupiny ľudí, ktorý majú nielen mobil a notebook, ale už aj tablet, no uľahčenie práce, ktoré mi tablet poskytuje je v tomto prípade na nezaplatenie.

2 myšlienky na “A už som aj ja „zmodernizovaná“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.