Ako si zlepšiť imunitu prírodnými prostriedkami

zelený jačmeň

Tak už je to tu. Ešte nedávno sme sa tešili z teplých letných dní a dnes je tu jeseň. Chladné sychravé počasie, vietor či dážď dávajú nášmu telu poriadne zabrať. Tí s oslabenou imunitou už dávno kýchajú, kašlú alebo majú prinajmenšom upchatý nos. Ak aj vy patríte medzi nich a podchvíľou vás skolí nejaká viróza, neváhajte a začnite s posilňovaním svojej obranyschopnosti čo najskôr. Očistite si telo pomocou prírodných prostriedkov.

 Hoci sa viacerí z nás snažia stravovať zdravo, z času na čas máme obdobia, kedy sa nám to z nejakého dôvodu nedarí. Držíme jednostranné diéty, vyberáme si jedlo podľa chuti, nie podľa zloženia či po vyčerpávajúcom dni v práci zhltneme všetko, čo sa nám dostane pod ruky. Ľahko sa preto môže stať, že tento nápor naše telo nezvládne. Začneme byť unavení, malátni, nič nás nebaví a podľahneme prvému vírusu, ktorý sa v našej blízkosti objaví. Všetky tieto prejavy svedčia o tom, že naše telo stráda a potrebuje pomoc. Účinným riešením sú zelené potraviny.

Zdroj živín aj upratovacia čata v jednom

zelené riasy
Zelené sladkovodné riasy

Zelené potraviny sú malým zázrakom prírody. K tým naznámejším patria sladkovodné riasy Chlorella a Spirulina. Do skupiny k nim zaraďujeme aj Mladý zelený jačmeň. Svojim obsahom účinných látok priaznivo pôsobia nielen na náš imunitný systém, ale aj na celkový zdravotný stav organizmu. Ich užívanie je však zvlášť vhodné práve teraz. V čase hroziacich vírusových ochorení či obávanej chrípky. Pomocou zelených potravín tak očistíte telo od toxínov a umožníte mu naplno rozvinúť obranyschopnosť. Sladkovodné riasy, najmä však Chlorellu môžete s úspechom použiť aj pri chudnutí.

Bio ako záruka kvality

Zelené potraviny produkujú rôzni výrobcovia. Nájdete ich v ponuke lekární či obľúbených internetových obchodov. Ak sa pre ich užívanie rozhodnete, pri výbere dbajte na to, aby mali kvalitu bio. Len tak máte zaručenú ich prvotriednu čistotu aj vysokú účinnosť. Chlorella, Spirulina aj Mladý zelený jačmeň s certifikátom BIO kvality prospejú vášmu telu najlepšie.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.