Ako som si urobila radosť

Naplánovaná oprava nášho autíčka a následná skúšobná jazda bola minulú sobotu dôvodom na malý výlet. Vybrali sme sa s priateľom do neďalekého Lučenca. Bolo už po obede a bežné obchody boli samozrejme zatvorené. Tesco to však istí a tak sme sa išli pozrieť tam. Potrebovali sme len zopár drobností, no nikam sme sa neponáhľali a mohli sme si teda v kľude poobzerať novinky aj starinky v regáloch.


Pri knihách sme sa, pre istotu, ani nezastavovali. Tento mesiac som si už kúpila tri a tak sa musím trochu brzdiť. Ani ponuka cukru v akciovej cene nás nezaujala a tak sme postupovali ďalej.

Oddelenie domácich potrieb sa jednoducho nedá obísť. Človek sa tam cíti ako na lúke. Nájdete tam snáď všetky farby. Od červenej cez ružovú, oranžovú, žltú aj zelenú. Môžete sa kochať a kombinovať podľa fantázie. Zladiť sa dajú taniere so šálkami, k tomu príbor aj naberačka. Dokonca aj šľahač na vajíčka si môžete vybrať podľa farby, ktorá vám vyhovuje. Všetko pekne tón v tóne.

A tie farebné nože, ach jaj. V sade ich bolo päť kusov a každý na iné použitie. Aj v inej farbe. Škoda len, že nemám dosť veľkú kuchyňu, inak by som si toho nakúpila určite viac.

Čomu som však neodolala, boli zelené hrnčeky v akcii. Kus za 88 centov. No nekúp to! Moja zbierka „zelene“ sa tak rozrástla o ďalšie dva kúsky. Takéto ešte nemám. Ešte šťastie, že sa mi páči len určitý odtieň zelenej a určitý tvar, lebo inak by sme sa už nemali v kuchyni kam pohnúť.

zelená zbierka

moja milá malá zelená zbierka

Môj obľúbený odtieň zelenej som si ešte zopakovala pri ručnom postrekovači do záhrady. Ale ten vlastne ani inej farby nemali a tak som ho brala hneď.

Zostávalo už len nakúpiť nejaké zdravé potraviny, ktoré našťastie v Tescu bežne dostanete, ako naturálna ryža alebo trstinový cukor. Aj celozrnná múka špaldová a ražná je viac-menej stabilne v regáli. To sa celkom teším.

Priateľ si za odmenu vybral pár balení jeho obľúbeného pomarančového džúsu a nový sprchový gél. Aspoň nemám výčitky svedomia, že som si radosť urobila len ja.

Mimochodom, skúšobná jazda dopadla výborne a naše autíčko ide zase ako hodinky.

3 myšlienky na “Ako som si urobila radosť

  1. Firefox 13.0.1 Firefox 13.0.1 Windows XP Windows XP

    kupujete zdrave potraviny, fajn chvalim … a potom si date fajny cajik v salke z Tesca za 0,88 E 🙂
    predpokladam ze hrnceky su z Ciny 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.