Aká soľnička je najlepšia?

Soľ je dôležitá súčasť jedla a používame ju pri každom varení a pečení. Teda často so špinavými rukami. Aký typ soľničky je najlepšie používať, keď chceme dosoliť polievku alebo pečené mäso? Soľ môžeme mať vo väčšej miske, kam stačí zakaždým siahnuť rukou, ale ako uchovať väčšie množstvo soli čisté? A ak máme soľ v nádobke s perforovaným vrchom, ako zaistíme, aby nám od pary nad pripravovaným jedlom tieto drobné otvory navlhnutá soľ nezalepila? Akú soľničku pri príprave jedál používať?


Keď máte ruky od mäsa a chcete ho prisoliť, buď si ruky utriete do utierky alebo solíte zašpinemými rukami. V prvom prípade potom veľmi často periete textilné utierky alebo dokupujete utierky papierové. Alebo v druhom prípade máte na miske soľ a v nej zlepené kúsky na omrvinkách z mäsa alebo na nabalenú soľ na kvapkách vody. Ani jedna z možností nie je dobrá, ide len o menšie zlo a menej neporiadku pri varení.

solnicky

Lepšou voľbou je používať nádobku na soľ, aby špinavé ruky od potravín neprišli do priameho kontaktu so soľou a neznečistili ju. A plastovú alebo sklenenú nádobku ľahko po skončení varenia otriete. Lenže ak takúto soľničku s dierkovaným vrchnákom používate na solenie vriacej polievky, veľmi ľahko sa vám tie drobné dierky, ktorou sa soľ sype, zalepia parou z polievky. Nehovoriac o tom, že ak nabudúce kúpite soľ s väčšími kryštálikmi, ako minule, nemusí sa vám cez drobné otvory vo vrchnáku soľničky soľ sypať.

MlyncekNaSolVirgo

Soľ pred znečistením aj pred zalepením ochráni mlynček na soľ. Keď potrebujete dosolit, zoberiete mlynček do ruky, zakrútite vrchnákom a zospodu do jedla nasypete potrebné množstvo soli. Mastné alebo mokré ruky do priameho kontaktu so soľou neprídu, teda sa nezlepí, nezašpiní. A ak sa aj dostane para do mechanizmu mlynčeka na soľ, otočením vrchnáka sa opäť soľ uvoľní.

Navyše do mlynčeka na soľ môžete nasypať soľ rôznej zrnitosti bez obáv, že vám cez otvory neprejde. Mlynček ju zomelie a vy solíte. Kúpiť si môžete jednorázové lacné mlynčeky na soľ, ktoré sa predávajú aj s náplňou soli. Len aby sa vám nestalo, ako u nás doma, že plastový mlynček domlel a v nádobke bola polovica soli. Teraz máme doma mlynček na soľ Tescoma s keramickým mlynčekom s trojročnou zárukou. A sami si vyberáme, akú soľ do neho nasypeme. Aby to nebola soľ s kyanidom. Pri používaní kvalitného mlynčeka na soľ nemusíte kupovať soľ s pridanými protihrudkujúcimi látkami. A pri solení jedla pri jeho príprave sa nemusíte báť ani zašpinenia soli. Po skončení varenia nádobku otriete a je opäť čistá, rovnako ako soľ v nej.

Myšlienka k článku “Aká soľnička je najlepšia?

  1. Maxthon 4.4.8.1000 Maxthon 4.4.8.1000 Windows 8.1 x64 Edition Windows 8.1 x64 Edition

    U mlýnku na sůl je důležité, aby byl keramický (což ten tescoma mlýnek je). Ty levnější s kovovým mlecím mechanismem brzo sůl rozežere. Cenově zajímavý je také keramický mlýnek z IKEA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.