web analytics
nov 032012
 
domček na dedine

Sledovanie verejnoprávnej televízie v sobotu podvečer je v poslednej dobe zábavou i poučením zároveň. Relácia „Nebíčko v papuľke“, ktorú som videla dnes, však bola pre mňa naviac oživením spomienok. Jaroslav Žídek totiž zavítal do obce Ladzany v krupinskom okrese.

cyklistkaOcitla som sa na miestach, ktoré dobre poznám. V jednom z tamojších domov bývala mamina najlepšia kamarátka a tak sme u nej na návšteve boli každú chvíľu. No a nedávno sme s priateľom trávili v okolí dovolenku na bicykloch. Cez dedinku Ladzany sme prechádzali pri našich cyklistických výletoch do Sebechlieb a na známe Sitno.

O tom, že v okolí rastú vzácne staré odrody jabĺk, som ani netušila. A priznám sa, hoci som evanjelička, nikdy som nebola ani v tamojšom kostole. Zdal sa mi taký zaujímavý, že sa do neho pri najbližšej príležitosti určite pozriem. Pani farárka tiež bola príjemná a jej recept na kysnutý jablkový koláč bol pre mňa výbornou inšpiráciou na zajtrajší múčnik. Jabĺčok mám ešte stále dosť, tak nech si ich užijeme.

jablkoDúfala som, že možno v relácii uvidím aj nejakých známych, no nestalo sa. Nevadí. Nič to ale nemení na tom, že týmto dielom relácie ma pán šéfkuchár Žídek naozaj potešil. Len tak ďalej. Už teraz sa teším na ďalší diel.

  Jeden komentár na “Ako ma Jarda Žídek zase potešil”

  1. WordPress 3.3.2 WordPress 3.3.2

    […] bazéne alebo vo vani s vírivkou. No kúpele, v ktorých bol šéfkuchár Jarda Žídek so svojím Nebíčkom v papuľke tentoraz, sú vskutku netradičné. Liečivými látkami v nich je nádherná príroda a čistý […]

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.