Ako sme kupovali sušiak na riad

Sušiak na umytý kuchynský riad u nás doslúžil. Tak sme sa rozhodli kúpiť do kuchyne nový. A poviem vám, že je to celkom fuška. Jeho nákupom sme sa doma zaoberali už dlhšie, takže sme si už dávnejšie nejaké sušiaky obzerali, teraz sme boli rozhodnutí jeden z nich kúpiť. Využili sme Striebornú nedeľu a vybrali s do najlepšie zásobenej predajne s domácimi potrebami v meste.


Náš starý sušiak umytého riadu je naozaj starý. Vyše dvadsať rokov. Vždy udržiavaný v čistote, ale aj tak sa zub času na ňom podpísal. Oproti tým teraz ponúkaným má jednu veľkú výhodu. Spodná tácka na vodu je šikmá, takže voda steká k jej okraju. A má vytvarovaný odtok, aby voda mohla stiecť do drezu a neostávala v miske, kde by mohla začať plesnivieť. No dnešné odkvapkávače riadu majú klasické uzatvorené misky, takže po skončení sušenia riadu je nutné zdvihnúť sušiak z misky a misku vyliať. Otrava.

Kúpiť taký istý odkvapkávač, ako sme mali, sa snažíme už asi dva roky. No taký sa už nevyrába. Vieme síce o jednom, ale je problém sa k nemu dostať. Taký istý odkvapkávač na riad majú aj v železničnom vozni slovenského prezidenta, ktorý stojí v múzeu. Keby ste tam mali známych, o ten odkvapkávač máme záujem 😉

susic

Tak som dnes dôkladne zmeral náš starší odkvapkávač riadu a v obchode sme sa snažili nájsť taký, ktorého vrchný diel by sa dal postaviť do starej misky, ktorá je zatiaľ funkčná. A hoci mali v obchode naozaj široký výber plastových aj antikorových drôtených odkvapkávačov, bola to skutočná fuška. Jednak sme hľadali dostatočne veľký sušiak a tiež nám záležalo na orientácii tanierov a ostatného riadu v sušiaku. Ale najväčší problém je ich nízka výška. Zvykli sme si umyté príbory postaviť do dvoch úzkych misiek v odkvapkávači. 14 centimetrov a úzka miska stačí, ale terajšie odkvapkávače sú vysoké sedem až deväť centimetrov a misky na príbory, ak ich majú, sú na vrchu veľmi široké. Umyté príbory sú v nich nestabilné.

Nový odkvapkávač stojí v starej tácke a funguje. Neubránim sa ale povzdychu, že dnes sa predávajú kadejaké šunty, ale na poriadny výrobok človek nenarazí, aj keď je ochotný ho zaplatiť.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.