Keď je pohovka maximálne účelná

Príjemné pohovky a sedacie súpravy sú častokrát dominantným prvkom našich obývačiek. Niet sa čomu čudovať – aj vďaka príjemnému posedeniu sa dobrá debata rozvíja oveľa ľahšie a rýchlejšie.

Ale nie len to len pohodlnosť, vďaka ktorej sú najnovšie pohovky tak obľúbené. Mnohé z nich sú okrem toho aj maximálne účelné, s ohľadom na úplnú využiteľnosť priestoru. Pretože v byte aj v dome sa počíta každý meter priestoru navyše.

Keď príde nečakaná návšteva

Rozkladacie pohovky spoľahlivo nájdu svojich užívateľov medzi študentami aj majiteľmi menších obývačiek. Tam, kde priestoru naozaj nie je nazvyš, poslúži takáto pohovka na sedenie a spanie a ušetrí vám nie len miesto, ale aj peniaze, ktoré by ste inak zaplatili za posteľ. Hodí sa však každému, veď nečakaná návšteva môže prísť hocikedy a na zemi ju predsa spať nenecháte, no nie?

Uložiť, odložiť, odľahčiť

Pohovky s úložným priestorom sú spásonosným riešením najmä v menších bytoch. Disponujú praktickými bočnými vreckami a úložným priestorom v opierkach rúk, kam schováte televízny program, ovládač alebo knižku. Odľahčíte tak stolíku, kde by inak tieto predmety boli položené, a opticky aj celej miestnosti, ktorá dostane sviežejší nádych.

A čo ďalšie?

Praktická stránka veci by pri kúpe sedačky mala byť rozhodujúca. Okrem úložných priestorov a rozkladacích možností venujte pozornosť najmä materiálu, z ktorého je pohovka vyrobená. V najlepšom prípade by mal byť dobre umývateľný a trváci aj pri väčšom používaní. Skvelým riešením je koža, ktorá sa v mnohom javí ako neprekonateľný materiál. Aj dizajnovo a farebne pôsobí pomerne univerzálne, väčšiu variabilitu však docielite pri pohovkách so syntetickou materiálovou pokrývkou. O nič menej dôležité ako zovňajšok je aj vnútro pohovky. Jej kostra sa väčšinou vyrába z dreva či drevotriesky, stálejším a odolnejším materiálom je však predsa len oceľ.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.