Zdravá kozmetika – dary z prírody

Pomaličky, ale isto sa čoraz viac ľudí aj v kozmetike vracia späť k prírodným produktom. Dôvod je jasný – snaha udržiavať si svoje telo bez zbytočnej škodlivej chémie. Tá vaše telo doslova zanáša, výsledkom môžu byť dlhodobé problémy s alergiami. Prírodnej kozmetike trvá síce omnoho dlhšie, kým sa jej účinky prejavia, no výsledkom je zdravá pokožka a vlasy.

V daroch prírody je obsiahnuté obrovské množstvo vitamínov, ktoré, pokiaľ je produkt pripravovaný naozaj poctivo a bez použitia chemických látok, majú obrovský efekt. Napríklad v prírodnom arganovom oleji sa nachádza obrovské množstvo vitamínu E, ktorý je pre pleť blahodarným liečiteľom. Pôsobí proti starnutiu pleti a celkovo ju revitalizuje, chráni a ozdravuje. Najsilnejší je vo svojej čistej podobe, teda vylisovaný za studena bez použitia chemických látok a bez prídavných farbív či konzervantov, dokonca bez parfemácie. Keďže teda prírodná kozmetika neobsahuje konzervanty, jej trvanlivosť môže byť kratšia, než sme zvyknutí u konvenčnej kozmetiky, ktorá vydrží pokojne aj pár rokov. To však neznamená, že sa rýchlejšie kazí, len je mierne náročnejšia na skladovanie a obsiahnuté účinné látky môžu rýchlejšie stratiť svoju silu.

arganeol

Nie všetko, čo sa tvári ako prírodné, také aj naozaj je. Nedajte sa oklamať prívlastkami bio a prírodný, pokiaľ kozmetika nespĺňa pár základných znakov. V prvom rade, mala by byť správne označená, mala by v zložení jasne určovať, čo obsahuje a malo by ísť o certifikovanú kozmetiku. Certifikačných firiem je množstvo, príkladom môže byť francúzsky certifikát ECOCERT, ktorý zaručuje, že kozmetika s týmto prívlastkom spĺňa prísne požiadavky – minimálne 95 percent všetkých zložiek je prírodného pôvodu, z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Takúto kozmetiku ponúka spoločnosť Sagrada Natura, na ktorej e-shope nájdete prevažne výrobky s arganovým olejom. Popýšiť sa môže aj certifikátom CPK Bio, ktorý kladie dôraz na ochranu životného prostredia, používanie výhradne prírodných surovín. Prírodnú kozmetiku si obľúbia aj ochranári zvierat, množstvo certifikátov totiž zahŕňa aj podmienku, aby takáto kozmetika nebola testovaná na zvieratách.

4 myšlienky na “Zdravá kozmetika – dary z prírody

 1. Google Chrome 61.0.3163.100 Google Chrome 61.0.3163.100 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition

  Roznymi alergiami dnes trpí obrovské množstvo ľudí a to je výsledok dnešnej prechemizovanej doby. návrat k prírodným produktom je tým najlepším riešením ako svoje telo očistiť a zbaviť škodlivých látok

 2. Google Chrome 61.0.3163.100 Google Chrome 61.0.3163.100 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition

  Odkedy som objavila arganový olej, prestala som používať iné oleje z drogérií. Používam ho na pokožku i vlasy a som s ním maximálne spokojná. Mamine som ako darček na Vianoce objednala darčekovú kazetu s telovým mliekom s arganovým olejom a pleťovým krémom s arganovým olejom, tak dúfam, že sa poteší.

 3. Google Chrome 62.0.3202.94 Google Chrome 62.0.3202.94 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition

  Vianočné balíčky prírodnej kozmetiky sú super a myslím, že potešia kždú ženu. Ja som tento rok objednala pre maminu aj pre sestru. Odstrańujú odumretú pokožku, prekrvujú pokožku a tým pomáhajú v bojhi proti striám a celulitíde a hydratačné oleje pokožku krásne zjemnia a zvláčnia. Ktorej žene by sa to nepáčilo? 🙂

 4. Google Chrome 62.0.3202.94 Google Chrome 62.0.3202.94 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition

  Arganový olej používam hlavne v zime, kedy pokožka potrebuje viac hydratovať a oleje to zvládnu lepšie než akýkoľvek krém

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.