Liečebné účinky z prírody

Príroda nás neprestáva prekvapovať a inšpirovať ani v dvadsiatom prvom storočí, v ktorom nám moderná veda a technika pripraví nejeden technický zázrak. A tak ako považujeme za prirodzené jesť potraviny získané z prírody, rovnako je to aj pri kozmetických prípravkoch vyrobených na prírodnej báze. Pozitívne účinky prírodných produktov sú overené naozaj dlhodobo.
 

 
 


Konopná kozmetika patrí medzi takéto prípravky. Základom je rastlina, ktorú poznali už naši predkovia a využívali ju na rôzne účely. Či už na zdravotné alebo technické. V prírode nájdeme viacero zaujímavých rastlín alebo produktov, ktorých využitie je naozaj široké a univerzálne. Len nám stačí poznať ich účinky a dať im prednosť pred umelými náhradami, ktoré sa im len snažia priblížiť.

Jedným zo spôsobov využitia výťažkov z rastlín je konopná kozmetika. Najznámejšie sú asi krémy na pokožku, ktoré jej pomáhajú udržiavať jej vláčnosť a hebký vzhľad, ale môžeme sa stretnúť aj s prípravkami na liečbu kĺbov alebo umývanie vlasov.

Liečebné účinky konopnej kozmetiky asi najviac reprezentuje masť z konope na ošetrenie suchej a šupinatej pokožky. Konopný bio olej, obsiahnutý v masti, je vhodný nie len na ošetrovanie pokožky v zlom stave, ale aj na bežné používanie. Dokonca ho používajú aj ľudia, trpiaci lupienkou, na zmiernenie svojich problémov.

lieciva-konopna-mast

Úľavu stuhnutým svalom a kĺbom poskytuje masážny konopný gél s obsahom konopného oleja a histamínu. Pár minút po vmasírovaní do bolestivých miest dôjde k dobrému prekrveniu svalov a úľave od bolesti. A samozrejme urobí dobre aj rukám, pretože pri masáži sa konopný olej z gélu dostáva nie len na postihnuté miesto, ale aj na ruky masírujúceho. Za zmienku stojí, že neobsahuje žiadne ropné produkty, ako je to u bežných krémov a gélov a konopný olej je za studena lisovaný, aby teplom nedochádzalo k trvalým zmenám v zložení oleja.

Pokiaľ ste strávili veľa času na slnku, či už dlhým pobytom v záhrade pri práci so zeleninou alebo pracujete dlhodobo vonku a na vašu pokožku pôsobia poveternostné vplyvy, skúste na jej ošetrenie konopnú kozmetiku. Liečebné účinky z prírody pomôžu aj vám.

Myšlienka k článku “Liečebné účinky z prírody

  1. Google Chrome 62.0.3202.94 Google Chrome 62.0.3202.94 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition

    Keď ma bolí chrbát masážny konopný gél je to najlepšie na úľavu od bolesti. A určite je lepšie použiť niečo prírodné než chemické produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.