Protikvasinková diéta

dámske nohavičky

Možno viacerí z nás ani netušia, že premnoženie kvasiniek v našom tele sa nie vždy prejavuje len svrbením a pálením „tam dole“. A hoci je tento prejav najviac známy, kvasinky o sebe dávajú vedieť aj inak. Oslabenou imunitou a následne dlho trvajúcimi infekciami. Ak sa so svojím problémom obrátite na lekára, často vám vypíše recept na nejaký chemický liek a pošle vás domov. Máloktorý lekár vám však poradí, že aj protikvasinková diéta má v liečbe svoje miesto.


Kvasinková infekcia vzniká v tele vtedy, keď sa mikróby rodu Candida, najčastejšie Candida albicans, premnožia. Darí sa im hlavne u ľudí s oslabenou imunitou. Prejavmi tohto ochorenia sú však nielen, ako som už spomenula, pálenie a svrbenie v intímnych partiách, ale napríklad to môžu byť časté kožné zápaly, kútiky, zle sa hojace rany, močové infekcie či poruchy trávenia. Ak problémy pretrvávajú dlhšiu dobu, je načase vyskúšať candida diéta jedálniček. Posilniť tak imunitu, utlmiť zápalové procesy a zároveň nedať kvasinkám živiny na množenie.

Nejedz cukor – oslabíš Candidu

sladkosti
sladkosti

Základom úspechu pri liečbe kandidózy je protikvasinková candida diéta. Pozostáva hlavne z obmedzenia jednoduchých cukrov a výrobkov z nich. Čiže minimálne týždeň sa oplatí úplne vylúčiť všetky sladkosti, sladké ovocie či rôzne šťavy a džúsy. Spolu s cukrom však diéta pri Candica albicans vyžaduje obmedziť nasýtené tuky a bielu múku. Čiže aj pečivo a zákusky. Nevhodné je aj pitie sladených limonád, ale aj alkoholu. Pretože cukor z nich sa rýchlo dostáva do krvi a je tak kvasinkám vždy k dispozícii.

Celozrnné produkty, cesnak a cibuľa – Candidu zabíja

cesnak O tom, že cesnak a cibuľa priaznivo pôsobí na ničenie mikróbov vedia už aj malé deti. Preto je logické, že keď vo vyhľadávači zadáte protikvasinková diéta jedálniček, zistíte, sa bez nich v žiadnom prípade nezaobídete. Ak si k nim pridáte ešte vhodné korenie, trebárs oregano, škoricu či šalviu, vaše jedlo bude nielen chutné a voňavé, ale zároveň aj silne protikvasinkové. Nezabudnite si pridať za hrsť orechov každý deň. Prípadne 1až 2 čajové lyžičky mletého ľanového semienka.

Candida diéta má okrem liečebného účinku na kandidózu aj celkový pozitívny vplyv. Očistí vaše telo od toxínov a vy sa budete cítiť ľahko a sviežo.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.