Vianočný špeciál – dobré a zdravé domáce esencie do pečenia

Opäť raz sa hlásim so svojim vianočným pekárenským ošiaľom. Tentoraz som si pre vás prichystala malé prekvapenie – domáce výtvory vlastnej výroby, ktoré nielen potešia vaše oči, ale následne i vaše chuťové poháriky. Takže hor sa do príprav!
 

 

 


Mojou najnovšou „úchylkou“ je obzeranie obrázkov na Pintereste. Pre tých, ktorí nevedia o čo ide – jedná sa o webovku, na ktorú môžete prispievať vlastnými fotkami alebo môžete zdieľať tie cudzie. Pointou sú všakovaké osvedčené rady, či už sa jedná o varenie, pečenie, domáce práce, interiérové a exteriérové doplnky, vlasové kreácie, módne hity a vlastne čokoľvek len chcete. Stačí zadať kľúčové slová a už sa len kochať obrázkami. Vetu „Prečo mi toto nenapadlo už dávno?“ použijete v priemere 10x za minútu, takže sa pripravte na nával inšpirácie.

Ja som sa inšpirovala tiež, keď som videla náááádherné fľaše s farebným obsahom. A potom som sa preklikala k tomu, čo ten obsah obsahuje 🙂 Neviem ako vy, ale ja sa pri pečení a varení snažím používať prevažne zdravé potraviny a absolútne sa vyhýbam farbivám a esenciám, ktoré zďaleka nie sú na prírodnej báze. Keď si človek prečíta zloženie, opäť raz by sa slušne vybavený chemický labák nemusel hanbiť. ALE! Ja som sa rozhodla, že esencie používať chcem, a tak som si vyrobila vlastné.

Čo na to potrebujete? Fľaše, vodku a prísady podľa vlastnej chuti. Ja osobne najviac milujem pri pečení vôňu vanilky. Používam najčastejšie BIO vanilkový prášok, ale už teraz sa neviem dočkať vlastnej domácej vanilkovej esencie. A čo som potrebovala? Nádhernú fľašu, pol litra vodky a dva vanilkové struky. K tomu 2-3 týždne času a domáci vanilkový extrakt je na svete 🙂

Teším sa však i zo zvyšných dvoch – mätový a citrónový. Ako môžete vidieť na fotke, ingrediencie pustili farbu a ja už len čakám, kedy o dva týždne otvorím uzáver a nadýchnem sa tých krásnych vôní. A aj keď je to pôvodne esencia do pečenia, nikto nepovedal, že by sa nemohli ochutnať i za „surova“. Tak teda pečeniu zdar a možno i nazdravie 😉

esencie1

 

esencie2

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.