Mesiac v znamení zvieratníka

Názvy zvieratníkových znamení určite poznáte z rôznych horoskopov. Je ich dvanásť a vzťahujú sa na putovanie Zeme okolo Slnka, keď je Slnko v priebehu roka každý mesiac v inom znamení. Rovnakými znameniami prehádza aj Mesiac priebehu 28 dní a v každom znamení ostáva asi 2 a pol dňa. (Lunárny mesiac netrvá 31, ale 28 dní.)


Každé z týchto znamení pôsobí inou silou. Prejavuje sa to v správaní ľudí aj zvierat, ale výrazne ovplyvňuje aj rastliny.

Ku každému znameniu prislúcha iná oblasť tela spolu s určitými telesnými orgánmi. Na toto treba dať pozor hlavne v prípade operácií. Nemá sa operovať tá časť tela, ktorá je ovplyvnená znamením, v ktorom sa Mesiac práve nachádza. Týka sa to plánovaných operácií, nie súrnych, život zachraňujúcich.

V zásade platí, že pri dorastajúcom Mesiaci, všetko čo robíme v prospech týchto orgánov, či už posilňujúce cvičenia, masáže alebo užívanie vitamínov, pôsobí účinnejšie ako keď Mesiac ubúda.

Pri ubúdajúcom Mesiaci je zase účinnejšie všetko, čím tieto orgány odľahčujeme.

Tak isto je to aj s orgánmi rastlín. Jednotlivé znamenia ovplyvňujú kvety, listy, plody a korene. Čiže podľa toho, ktorá časť rastliny je ovplyvnená momentálnym  postavením Mesiaca v zverokruhu, môžeme ju podporiť alebo oslabiť. Napríklad polievaním a hnojením kvetov v dňoch listu rastliny posilníme, ale okopávaním  v dňoch koreňa môžeme rastlinám ublížiť tak, že uhynú. Toto sa však dá využiť na ničenie buriny.

Znamenia zvieratníka majú nielen svoje názvy, ale sú znázornené aj symbolmi, pre rýchlu a jednoduchšiu orientáciu.

V nasledujúcich článkoch sa budem jednotlivým znameniam venovať podrobnejšie.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.