Znamenie BARAN

Ovplyvňuje: hlavu, oči, mozog, nos


Všetko pozitívne, čo urobíte pre tieto orgány v období, keď Mesiac prechádza týmto znamením, pôsobí oveľa účinnejšie. Výnimkou sú chirurgické zákroky na týchto orgánoch. Ak si môžete sami vybrať, naplánujte si termín operácie očí, hlavy a oblasti nosa na obdobie ubúdajúceho Mesiaca a hlavne sa dňom vplyvu znamenia Barana vyhnite.

Zároveň všetko, čo tieto časti tela zaťažuje, pôsobí oveľa intenzívnejšie. Oveľa ľahšie vás rozbolí hlava, prípadne dostanete zápal spojiviek alebo sa vám upchá nos.

Vplyv tohto znamenia na psychiku sa prejavuje energiou, aktivitou, prchkosťou, nervozitou. Sú to dni ohňa a tak sa aj väčšinou cítime.

V rastlinnej ríši Baran ovplyvňuje plody. To znamená, že keď Mesiac v tomto znamení pribúda , môžeme sadiť a siať všetku zeleninu, ktorá nám dáva úžitok svojimi plodmi. Samozrejme, že ovocné stromy a kríky tiež. Zároveň môžeme zbierať liečivé bylinky priaznivo pôsobiace na oči, napríklad očianku.

Keď Mesiac ubúda, môžeme strihať ovocné stromky.

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.