Dni v znamení Raka

Ako dni Raka sa označujú len dva až tri dni v mesiaci. V lunárnom kalendári sú označené obrázkom raka.


V týchto dňoch naše telo ovplyvňuje sila, pôsobiaca na hrudník, pľúca, žalúdok, pečeň a žlčník.

Hlavne na jeseň sú naše pľúca dosť zaťažené. Viac, ako v iných častiach roka. Vo zvýšenej miere sa prejavujú najmä ochoreniami dýchacích ciest. A práve dni v znamení Raka nám dávajú príležitosť urobiť pre tieto orgány čosi naviac. Posilniť ich môžeme jogaprimeraným športom, jógou, strečingom či rôznymi dychovými cvičeniami.

Pozor však na neprimeranú záťaž. V dňoch Raka je dobré zbytočne neponocovať a večer sa vyhnúť ťažkým a mastným jedlám. Zabránilo by to v regenerácii vašich orgánov, ktorá sa deje práve v noci. Fáza regenerácie žlčníka prebieha medzi 23.00-1.00 a pečene medzi 1.00-3.00.

Rak je vodné znamenie. Kto má trebárs reumu, nemal by v dňoch Raka vetrať posteľnú bielizeň vonku. Vlhkosť zo vzduchu dlho ostáva v perí. Môže to mať za následok výraznejšie bolesti.

Dni Raka v záhrade

Dni Raka sú dňami listov.

Rastliny veľmi dobre prijímajú vodu a vedia s ňou hospodáriť. V týchto dňoch je teda ideálne izbové aj balkónové rastliny výdatne poliať. V čase ubúdajúceho Mesiaca aj prihnojiť. Dni sú vhodné aj nasadenie a siatie listovej zeleniny (šalát vysadený v čase ubúdajúceho Mesiaca tvorí pekné hlávky).

šalát hlávkovýV tomto období sa môžete pustiť aj do ničenia nadzemných škodcov v čase ubúdajúceho Mesiaca.

V dňoch Raka sa vyvarujte vysádzaniu a siatiu rastlín, ktoré majú rásť do výšky.

Pozor aj na strihanie ovocných stromov a kríkov. Tieto práce nerobte v čase dorastajúceho Mesiaca, najmä na jar. Rak za splnu Mesiaca je mimoriadne nepriaznivý.

Dni Raka v mesiaci november 2012 sú sobota, nedeľa, pondelok 3., 4., a 5.

V týchto dňoch sa tiež vyhnite uskladneniu ovocia a zeleniny v pivnici. Ale aj zaváraniu či inému konzervovaniu. Vysoká vzdušná vlhkosť by mohla spôsobiť rýchlu hnilobu.

Zdroj: Lunárna kalendár, kniha Život podľa Luny

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.