Ako si správne vybrať pozemok

Kým mladí ľudia väčšinou túžia žiť vo veľkých mestách a naplno využívať všetky dostupné technológie, s narastajúcim vekom prichádza skôr túžba zvoľniť tempo, sprevádzaná sťahovaním sa z bytovky do rodinného domu so záhradou. Výber správnej lokality, vhodného pozemku ako aj veľkosti domu nie je jednoduché pre človeka, ktorý pracuje v inej oblasti. Ako postupovať, keď hľadáme domy na predaj a rozhodujeme sa jeden z nich kúpiť?

V produktívnom veku často žijeme tam, kde pracujeme, kde sme našli možnosť uplatnenia a výber lokality sme prispôsobili práve práci. Hoci sme si najmä počas dovoleniek obľúbili iné časti krajiny, kde sa nám páči. Lenže ako to už býva, tam, kde je krásne a kde by sme chceli trvale žiť, nenájdeme uplatnenie, ktoré by súčasne dokázalo zabezpečiť finančné nároky na zaistenie rodiny. Keď sme ale „za vodou“, vyberáme si miesta podľa atmosféry a prírody v okolí.

Z takéhoto uhla pohľadu sa stávajú reality Liptova zaujímavou možnosťou, spájajúcu život v lone prírody aj dostupnosť rekreačných možností v krátkej vzdialenosti od nového domu. Nemusíte bývať v okresnom meste, aby ste si užili tento kraj a súčasne vďaka dopravnej infraštruktúre nie ste odrezaní od zvyšku Slovenska.

Kým sa však rozhodnete presťahovať, absolvujete etapu výberu najprv lokality, potom veľkosti pozemku aj samotného domu, porovnávanie technického stavu a vybavenia domu voči svojím finančným možnostiam. Významnou pomocou v procese výberu a rozhodovania je realitný portál www.reality.sk Sústreďuje ponuky takmer všetkých realitných kancelárií na Slovensku. Takže máte všetky ponuky „pod jednou strechou“ a lepšie sa vám rozhoduje aj o požadovaných cenách za domy na predaj v súvislostiach dispozícií, vybavenia aj veku domov.

plot

Nemenej dôležité a zaujímavé sú ďalšie informácie z oblasti realít, posledné zmeny zákonov, najnovšie trendy v používaných materiáloch a technológiách, ktoré oceníte, keď sa pustíte do rekonštrukcie domu, ktorý sa chystáte kúpiť.

Aj napriek veľkému počtu ponúk je portál prehľadný vďaka detailnému filtrovaniu pri vyhľadávaní. Či už favorizujete lokalitu alebo veľkosť pozemku a lokalita nie je až taká rozhodujúca. Oplatí sa ho využívať už vo fáze prieskumu možností ďalšieho bývania.

lavicka

Presťahovanie sa ale znamená aj ďalšie starosti. Náš starý byt je stále náš, stále nás čakajú pravidelné mesačné platby za energie a služby. Čo v prípade prázdneho bytu sú zbytočné výdavky. Keď už všetok nábytok predáte alebo presťahujete a preveziete aj všetky ostatné veci, teda zvážte, čo s bytom ďalej. Kým nie ste úplne rozhodnutý byt predať, využite na portáli sekciu prenájom bytov Trnava a získajte z bytu trvalý príjem. Vo veľkých mestách je trvalý nedostatok cenovo prístupných bytov, využite tento fakt vo svoj prospech. Pokiaľ nepotrebujete hotovosť okamžite, vlastníctvo bytu považujte za dobrú dlhodobú investíciu. Byty na predaj sú vyhľadávané vždy, predať ho môžete kedykoľvek v budúcnosti.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.