Nový nábytok a pohodlné stoličky

nábytok z masívu

Každý máme občas pocit, že potrebujeme zmenu. V byte, záhrade či kancelárii, nový nábytok všetko oživí. A hoci sme to možno neplánovali urobiť hneď, niektoré okolnosti vedia naše rozhodnutie poriadne urýchliť. Trebárs taký prasknutý radiátor. Pri pohľade na spúšť, ktorú spôsobil sa najprv musíme poriadne nadýchnuť, potom chytiť aspoň stoličky. Ak rovno nespadneme do postele.


Nedávno sa to stalo aj nám. Keď som ráno vošla do dcérinej izby, stúpila som do poriadnej mláky. Koberec už bol nasiaknutý vodou. Nábytok tiež. Zachraňovať bolo treba rýchlo. A tak sme nelenili. Najprv sme povynášali do bezpečia ľahké stoličky a potom nábytok aj postele. Veru ani neviem, kde sme my dve slabé ženy vtedy našli toľko sily. Ale premiestnili sme všetko.

nábytok z masívu Po prvom šoku a ťažkej práci nastala ďalšia fáza zachraňovania. Bolo treba hlavne sušiť. Premočené nohy stoličky neboli ešte tým najhorším, čo nás čakalo. Horšie na tom bol nábytok. Odspodu bol do výšky dobrých desiatich centimetrov úplne premočený. A keďže nebol z masívu, ale z drevotriesky, začal postupne praskať. Čo s tým teda narýchlo urobiť? Napadlo nám použiť fén na vlasy. Ešte dobre, že máme doma dva. A tak sme si s dcérou sadli na stoličky a začali nábytok fénovať.

Čosi sa nám zachrániť podarilo, no niektoré skrinky boli natoľko zničené, že sme sa rozhodli ich rovno vymeniť. Urobili sme si teda malú radosť. Do dcérinej izby pribudol okrem nového koberca aj nový nábytok. Na svoje miesto ešte v ten deň prišli aj pohodlné stoličky.
Keď sa večer zotmelo, už sme boli natoľko unavené, že sme padli rovno do postele. Ale s pocitom dobre vykonanej práce. No čo už. Všetko zle je na niečo dobré.

A čo so starým nábytkom? Ten skončil u nás na chate. A dokonca k nemu náš záhradný nábytok aj farebne ladí. V lete úbohý vlhký nábytok na slniečku poriadne vysušíme, ak bude treba opravíme a môže nám slúžiť ešte ďalšie roky.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.