Posilňujem každý deň

Nedávno ma navštívil kamarát v záhrade. Priatelia si už tak nejak zvykli, že tu trávim všetok mimopracovný čas, takže ma doma už ani nehľadajú, prídu za mnou na vidiek. A ja som si tiež zvykol „prijímať návštevy“ tu na chalupe. Je tu dobrý vzduch, genius loci, čas tu plynie pomalšie a aj tie rozhovory prebiehajú v dobrej atmosfére.


Niekedy len tak sedíme pod slnečníkom, inokedy sa prechádzame pomedzi stromy alebo si sadneme na lavičku pod orechom. Svoje čaro tu má aj „Cafe to go“, kedy si hrnčeky s horúcou kávou berieme do ruky a ideme sa prejsť po pozemku, keďže naše návštevy vždy zaujíma, čo tu máme nového alebo zaujímavého. A že je čo pozerať.

Medzitým samozrejme preberieme aj otázky, ktoré si návštevníci prinesú „na srdci“ a s prihliadnutím na náš vek občas často skončíme aj pri téme „choroby“, či u mňa skôr „zdravie“. A tak som sa dozvedel, že môj priateľ má problémy s nohami, ale nesie to statočne a na dôrazné odporúčanie lekára pravidelne každý deň cvičí a posilňuje. Má na to doma kúpené patričné cvičebné náradie a pomôcky a v záujme zachovania svojho zdravia nevynechá ani jeden deň, hoci ho to stojí takmer dve hodiny času denne.

Kráčali sme tak medzi stromami vo svahu našej záhrady, sem tam som sa zohol pre jablko v tráve, podal aj priateľovi, zdvihol gaštan, ktorý tu upustila vrana a ktorý zasadíme a bavili sme sa, čo všetko je v záhrade na robote v tento čas. Lebo počas roka treba nové stromy zasadiť, staré trocha orezať, občas plot opraviť, stále ja dačo, takže sa človek musí mrviť. A v lete ešte vodu v kupách rastlinám a novým stromom nosiť. A nie len, keď je krásne počasie. Lebo neexistuje zlé počasie v záhrade, len zle oblečený záhradkár. A tak k pohybu po veľkej záhrade a fyzickej aktivite pristupuje aj celkové otužovanie organizmu.

A tak keď mi môj kamarát hovoril, koľko času investuje do cvičenia a až potom ide na svoju chalupu, tak som mu pritakal, že aj ja cvičím a posiľujem každý deň. Nechápavo sa na mňa pozrel a spýtal sa, kedy a kde, keď som stále tu? Ja som sa len rozhliadol a rozpažil ruky…

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.