Nie je nôž ako nôž

Môj otec keď prišiel ku mne na návštevu, vždy skonštatoval: „Vidno, že máš doma chlapa. Máš ostré nože.“ Ja som sa vždy v duchu pousmiala. Chlapa síce doma mám, ale na to, aby som mala ostré nože, ho naozaj nepotrebujem.


Mať poriadne nože je snom každého kuchára a každej poriadnej gazdinky. Či už idete vykosťovať kura, krájať šunku alebo čistiť zemiaky, či pripravovať zeleninový šalát, bez kvalitného noža sa naozaj nezaobídete.

Vyskúšali ste už keramické nože? Dodáva ich napríklad Tescoma. Je to dodávateľ kvalitného kuchynského náčinia a ktorá gazdinka ho má doma, určite mi dá za pravdu.

Nože Tescoma s keramickou čepeľou nie sú výnimkou. Sú vhodné na spracovanie mäsa, čerstvého ovocia a zeleniny. Iste viete, že vitamíny z čerstvých potravín pri styku s oceľovou čepeľou noža alebo aj strúhadla sú likvidované a prichádzame tak o mnohé cenné živiny. Keramické čepele nám pomáhajú zachovať všetky výživné súčasti potravín a preto sú ideálne najmä pre prípravu jedál pre malé deti alebo chorých ľudí. Po použití ich stačí jednoducho opláchnuť a pretože neobsahujú žiadny kov, nehrdzavejú. Rukoväť pre vašu bezpečnosť je pogumovaná. A o ostrie sa nemusíte vôbec starať. Takže aj k vám môže prísť váš otec kedykoľvek na návštevu.

saláma plátky

Ak potrebujete nakrájať veľmi tenké plátky mäsa, syra, zeleniny, určite oceníte japonské nože s vertikálnym vrúbkovaním. Vďaka tomuto vrúbkovaniu na nich nič neuľpieva a preto môžete smelo krájať a sekať. Čepeľ noža je vyrobená z vysoko kvalitnej nerezovej ocele a rúčka z odolného plastu.

Pre tieto nože nemusíte chodiť nikam ďaleko. Dokonca ani z domu nemusíte vyjsť. Môžete si ich ešte dnes objednať z pohodlia vašej obývačky na adrese http://eshop.tescoma.sk/ .

Zaplatíte podľa vášho výberu prevodom z banky pri objednaní alebo na dobierku pri prevzatí tovaru od kuriéra alebo na Slovenskej pošte. Už tento víkend môžete prekvapiť svojich hostí jedlom pripraveným rýchlo a ľahko pomocou vašich nových nožov!

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.