Testy a recenzie tovaru

Na našom blogu máme zvyk zoznámiť vás so zložením niektorých potravín, ktoré sa dajú bežne kúpiť na slovenskom maloobchodnom trhu. Dávame vám do pozornosti tie s dobrým zložením, poctivé, a kritizujeme tie s „vykradnutým materiálom“, ktoré sa ako potraviny iba tvária a svojím zložením sa viac podobajú na „otraviny“ než na jedlo, ktoré by nám malo dodať energiu a živiny, ako je možné občas slýchať v reklamách. No dnes vám namiesto testu potravín ponúkam jeden web, zaoberajúci sa testami nie len potravín.


Každý, kto skúšal sám robiť testy potravín, musel dôjsť k záveru, že robiť ich recenzie nie je vôbec jednoduché. Jednak je to dosť nákladná záležitosť, keď chcete všetky plánované výrobky na test nakúpiť. Samotné testovanie je ďalej náročné na čas. Všetko to otestovať, zvážiť, premerať a degustovať. A v prípade jedál často aj kuchynsky upraviť, teda naporcovať, pripraviť, namiešať, uvariť alebo napiecť. A potom všetko ochutnať a prípadne aj skonzumovať, ak chcete svojich čitateľov oboznámiť s chuťou a vôňou či prípadnými následkami niektorých testovaných potravín. Čo môžu niektoré potraviny narobiť s vaším telom, to už radšej nepíšem.

Výsledkom je, že väčšina dobrovoľníkov prestane po teste niekoľkých nimi obľúbených a používaných polotovarov a surovín a ostatné si radšej pohľadá na internete. Všetkým nám teraz môže pomôcť Testblog a jeho prehľad vyskúšaných, otestovaných a degustovaných potravín a nápojov. Ak poznáte v televízii propagovaný dTest, tak viete, že výsledky jeho väčšinou porovnávacích testov sú dostupné na webe len po uhradení poplatku. Tu nájdete všetky výsledky voľne dostupné každému návštevníkovi stránky Testblog.sk.

Testblog ale netestuje iba potraviny a nápoje. Nedávno sme zaznamenali istú aktivitu európskych inštitúcií voči potravinovým doplnkom a preto si môžeme myslieť všeličo o ich kvalite a zložení a skutočných účinkoch. Ak by ste mali pochybnosti o kvalite alebo zložení doplnku, ktorý sami užívate a chceli by ste sa dozvedieť o ňom niečo viac, skúste pozrieť internetové stránky Tesblogu. Možno už tento výrobok sami testovali a už je naň aj napísaná recenzia.

Ak doma občas niečo „kutíte“ či opravujete, môže vás potešiť sekcia domáceho náradia vhodného pre opravy a údržbu domu alebo bytu. Prečítaním recenzie na elektrické náradie sa vyhnete vyhadzovaniu peňazí za nekvalitné výrobky. Alebo si naopak môžete napraviť dojem o výrobkoch, ktoré svojou kvalitou prevyšujú svoju povesť.

Ak nemáte veľa času, ktorý by ste mohli tráviť čítaním internetových stránok, prihláste sa k odberu noviniek zadaním vášho emailu. Tak sa vždy dozviete o teste nového výrobku a neujde vám žiadna zverejnená recenzia. A ak si myslíte, že v zozname testovaných výrobkov niektoré chýbajú, môžete poslať svoj tip redakcii, aby sa mu pozreli na zúbok.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.