Ako žiť zdravšie? Vybavte si lepšie kuchyňu

Naša kuchyňa často zodpovedá za naše zdravie. Ovplyvňuje ho jej vybavenie, ale aj rôzne drobnosti v kuchyni. Napadlo vás napríklad, že absencia luskáčiku na orechy vedie k tomu, že si kúpime solené oriešky namiesto toho, aby sme jedli tie čerstvé, bez soli a vyprážania, ktoré si vždy vylúskame?

 
 

V dobre vybavenej kuchyni nás baví variť

Domáce varenie je zdravšie než stravovanie mimo domov. Rôzne vychytávky, ktoré nám uľahčujú spracovanie ovocia a zeleniny nás zas motivujú k tomu, aby sme jedli práve tieto, pre zdravie dôležité potraviny. Naša domácnosť musí byť pripravená na našu zmenu životného štýlu. Sú to veci, do ktorých sa určite vyplatí investovať.

Kúpte si dobré nerezové hrnce

Nerezové hrnce sú základom zdravého varenia. Funkčné pokrievky, správne veľkosti hrncov, žiadny opadávajúci teflón – to všetko je dôležité preto, aby naše varenie bolo zdravým. Ale tiež aby nás bavilo. Inak opäť skončíme na nejakom fastfoode, či si necháme doviezť pizzu.

Potrebujeme pre zdravé varenie rôzne zázračne hrnce?

Okrem tlakového vlastne ani nie. Tieto spotrebiče zaberajú miesto, komplikujú varenie a odvádzajú nás od podstaty problému. Typickým príkladom je varenie v pare. Bez problémov to zvládnete aj bez špeciálneho hrnca. Ten nie zlý, ale zaberá miesto, často sa potom nútime v ňom experimentovať natoľko, že zdravé veci v pare rodine znechutíme.

Iné je to, pokiaľ ide o tlakový hrniec. Ten by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Samozrejme nie ten starý, hliníkový. Varenie v moderných tlakových hrncoch je zdravé a bezpečné. Potraviny si varením pri vyššej teplote, ale po kratšiu dobu, zachovávajú nielen chuť, ale tiež vitamíny a minerály. Dokonca aj úbytok vitamínu C je výrazne menší.

Správne kuchynské potreby nám pomáhajú žiť zdravšie

Možno na prvý pohľad vyzerajú ako maličkosť, a predsa. Obyčajné zásobníky na potraviny často rozhodnú o tom, či sa dáme na zdravé stravovanie. Aby nás bavilo a boli sme naňho pripravení, potrebujeme mať v zásobe veľké množstvo rôznych zásobníkov na potraviny. Strukoviny, alternatívne sladidlá, zdravé múky, oriešky a semienka – to všetko si žiada svoj priestor pre skladovanie.

Ďalšie kuchynské potreby, ktoré oceníme, sú rôzne potreby pre krájanie zeleniny, misy na šaláty… Vravíte si, veď to je samozrejmosť! Ale nemusí byť. Mladá domácnosť často tieto veci nemá. Obvykle si ich kupujeme až do väčších rodín.

Potreby do kuchyne aj ako vianočné darčeky

Vianoce sú za dverami a pokiaľ ste ešte nenakúpili vianočné darčeky, zvážte ich výber medzi kuchynskými potrebami. E-shop Drobnosti.sk, to sú potreby do domácnosti a kuchynské potreby, taktiež drogéria, športové potreby, výrobky pre zvieratá, ochranné prostriedky a doplnky stravy. V tato širokom a praktickom sortimente objavíte určite mnoho ďalších možnosti na darčeky. Stále si ich stíhate nechať poslať online.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.