Trim Disc precvičí vaše telo

Trim Disc je domáca cvičebná pomôcka. Nezaberá veľa miesta, nestojí veľa peňazí a nie je komplikovaná. Pritom dovolí aj v malom byte dôkladne precvičiť nie len nohy, ale aj chrbtové svalstvo, natrénovať stabilitu aj perfektný cit v chodidlách a keď si myslíte, že už ovládate všetky cviky, vždy sa nájde na internete video s niečím novým.


Základ tvoria dve drevené dosky, nasadené na seba na stredový čap, ktorý dovoľuje ich vzájomné otáčanie.

Spodný kruhový diel má zospodu dva plastové poloblúky, na ktorých sa hojdá. Natočením tohto dielu sa osoba stojaca na doske môže hojdať dopredu a dozadu, alebo z boka na bok. Keď postavíte spodný diel Trim Discu na tvrdú podlahu alebo kus drevenej preglejky či troch zlepených kúskov plávajúcej podlahy, hojdá sa dosť citlivo, keď ho položíte napríklad na karimatku, ktorá kladie odpor, je hojdanie menej citlivé.

TrimDisc-01

TrimDisc

Tento spodný diel samostatne postačuje na niektoré cviky, teda na hojdanie sa a precvičujete pri ňom najmä lýtka a členky.

Na zaujímavosti Trim Discu pridáva jeho horný diel, tvarovaný do písmena H, s vyznačením polohy pre chodidlá.

Trim Disc

Pri pohľade zospodu vidieť stredový centrážny kruh a štyri vodiace kolieska. Tie zabezpečujú voľné a presné natáčanie sa oboch dielov voči sebe. Po nastúpení na Trim Disc kruhovými pohybmi rúk okolo bokov a nôh do protismeru sa natáčaním v chrbtici precvičia svaly chrbta aj horných častí nôh. Možno si spomínate na starý socialistický kruh s guličkami vo vnútri s názvom Rotana.

TrimDisc-05

Súčasné naklápanie spodnej časti a otáčanie sa hornej časti Trimdiscu je celkom zábavné, pravda ak udržíte rovnováhu 😀 Čo zo začiatku je celkom problém. Preto je horná časť opatrená dvomi otočnými plastovými blokmi, ktoré v jednej z polôh pevne dosadnú na spodný kotúč, odľahčia kolieska a bránia otáčaniu. Cvičíte vlastne len tým naklápaním. TrimDisc tak tvorí jeden pevný blok. Na fotografie je každý blok v inej polohe, pre názornosť.

TrimDisc

Na Trimdisku však ľudia cvičia nie len postojačky. Ďalšiu z možností ukazuje nasledujúce video:

Kúpiť Trim Disc u nás je celkom problém. No keď ho už máte, cvičenie je zábavné a aj sa spotíte. Jeden takmer nový kus Trim Discu je na predaj tu.

Trim Disc nezaberá toľko miesta ako cvičebná lavica, nezavadzia toľko, ako stacionárny bicykel alebo bežecký pás. A aj stojí podstatne menej. Možno preto nie je tak propagovaný, lebo sa na ňom nedá toľko zarobiť. No dá sa na ňom slušne si zacvičiť, či už pre chudnutie alebo kondíciu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.