Ako ušetriť so zdravou stravou

Ak ste včera večer sledovali Primu ako ja, videli ste program o zdravom životnom štýle s výstižným názvom: „Jste to, co jíte“. Ak neviete o čom hovorím, stručne vám vysvetlím, o čo vlastne ide.


Tento program je zameraný na pomoc ľuďom s nadváhou a s tým spojenými, väčšinou zdravotnými, ťažkosťami. Radí, ako prechodom na zdravé stravovanie a pridaním primeraného pohybu dosiahnuť zníženie hmotnosti a zlepšenia celkového zdravotného stavu.

TabletkyVo včerajšom dieli bola jedna pani vo veku 64 rokov. Okrem toho, že mala nadváhu, bola stále unavená a problém jej robila aj obyčajná chôdza po dome. Užívala lieky na viaceré diagnózy, spolu 12 rôznych tabliet denne. Celkom za ne zaplatila v lekárni mesačne 2500 českých korún, teda cca 100 EUR. Tým, že sa začala stravovať zdravšie, behom troch mesiacov nielen že schudla, ale zároveň sa jej zlepšili výsledky krvných testov tak, že jej lekár vysadil niektoré lieky úplne. Teraz užíva 2 a pol tablety denne a mesačne za ne v lekárni minie 70 českých korún, teda cca necelé 3 eurá.

Myslím, že to tej panej za to stálo. Veď ušetrí mesačne skoro 100 EUR a ešte je zdravšia a plná energie.

Pritom stačilo málo, zamyslieť sa a rozhodnúť sa.

4 myšlienky na “Ako ušetriť so zdravou stravou

 1. Google Chrome 18.0.1025.162 Google Chrome 18.0.1025.162 Windows XP Windows XP

  Je ešte ľahší spôsob. Sladené nápoje ako Coca Cola zvyšujú krvný tlak, ničia kosti ale sú aj drahé, sladkosti, zákusky, rôzne pekárenské koláčiky (fornetti atď), či tie kebaby stoja aj 3€ za kus. Takže moje nezdravé stravovanie skončilo keď som nemal peniaze a tak mi ostávala iba čistá voda z pitného automatu v práci, alebo nakloniť sa nad umývadlo a napájať z vodovodu, keďže vodovod je dostupný zdarma v každej budove… Miesto sladkostí iba salámový chlieb, niekedy vôbec nič. Aj kilá išli dole a organizmus si odpočinul od drahého fastfoodového jedla či sedliackych dobrôt.

  1. Firefox 11.0 Firefox 11.0 Ubuntu Ubuntu

   Tým, že človek prestane jesť fastfoodovú stravu a sladkosti, vrátane sladených nápojov, určite ušetrí peniaze, ale hlavne svoje zdravie. Pitie len čistej vody určite schvaľujem, ale len na vode sa žiť nedá. Skôr či neskôr sa nedostatok živín prejaví v podobe únavy alebo iných zdravotných problémov. Obávam sa, že ani salámový chlieb to nezachráni. Preto je určite jednoduchšie jesť pravidelne, keď aj menej, ale zamerať sa skôr na kvalitu potravín. Výbornou voľbou sú strukoviny a obilniny na rôzne spôsoby.

 2. Firefox 11.0 Firefox 11.0 Windows 7 Windows 7

  Hm, zaujímavá stránka ale prakticky mi nedala nič, čo by som mohla využiť, resp. nič, čo som už nevedela . . . . Takže až taká zaujímavá nie je a nepochopila som jej cieľ

  1. Firefox 10.0.1 Firefox 10.0.1 Windows XP Windows XP

   Ďakujeme za Vašu reakciu.
   My netvrdíme, že tieto informácie nikde nie sú dostupné. Kto chce, vie si ich všetky nájsť aj inde a dať si ich dokopy. Ak Vám stránka nič nedala, zrejme máte všetky potrebné informácie a určite sa podľa ich aj riadite. Takže žijete dobre a zdravo, k čomu Vám môžeme len gratulovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.