Ako na akné

Akné je najčastejšie spájané s obdobím puberty, ale drobné vyrážky trápia nie len dospievajúcich a nie iba na tvári. V menšej miere sa vyskytujú aj u malých detí rovnako ako u dospelých a okrem tváre môžu postihovať aj pokožku na chrbáte. Nie je to nič príjemné, preto každý, kto akné trpí, sa ich snaží zbaviť. Pre úspešnú liečbu akné je ale dobré vedieť, ako a prečo akné vzniká.

Príčin môže byť niekoľko a najintenzívnejšie sa vyskytujú pri kombinácii viacerých faktorov. Pretože najviac na akné trpí dospievajúca mládež, dievčatá aj chlapci bez rozdielu, má sa za to, že ich vznik významne ovplyvňujú hormóny. Mladí ľudia prechádzajú razantnou zmenou duševnou aj telesnou, mení sa aj ich štruktúra pokožky a telo rastie. Pokožka je najväčším orgánom ľudského tela a je aj naviac zaťažovaná a vystavovaná vonkajším vplyvom. Mastná pokožka tváre a zanesené póry na nej, čo sťažuje dýchanie kože, sa ľahko zapáli a výsledkom sú nevzhľadné hrboľčeky s typickou bielou bodkou v strede.

Teóriu o hormonálnom pozadí vzniku akné podporuje aj výskyt akné u niektorých dojčených batoliat, tieto získavajú hormóny práve z materského mlieka. V malej miere sa akné vyskytuje aj u žien vo veku okolo 40 až 50 rokov.

Ďalším dôvodom môže byť nedostatočná hygiena pokožky tváre a pohyb na miestach s vyšším znečistením ovzdušia, a rovnako tak chýbajúca ochrana tváre pred silným slnkom alebo vetrom. Skrátka nedostatočné chránenie kože pred podráždením, ktorá sa na tieto podnety zapáli, vznikajú malé vredy.

Všetky návody na zmiernenie prejavov či odstránenie akné z pokožky sa zameriavajú na riešenie následkov, nie vzniku akné. Teda rady omývať pokožku tváre iba čistou vodou, iné rady o umývaní niekoľkokrát denne mydlom alebo odporúčania používať len kozmetické vody na ošetrenie problémovej pleti nevedú k úplnému odstráneniu problému, ktorý začína ako kozmetický problém, ale mnohých mladých ľudí trápi aj na duši a sťažuje im spoločenský kontakt s rovesníkmi.

tvar

Pokiaľ akné vzniká vo vnútri pokožky, či už na nose, brade, lícach, alebo aj na chrbáte, tak aj liečenie by malo začínať právu tu. Rovnako uvažovali aj výskumníci v Brna, keď pracovali na vývoji prístroja, aby zabránili vzniku akné a odstránil akné z pokožky. Po desiatich rokoch mali v rukách prístroj so správnym pomerom plošného magnetického poľa, tepelného poľa a svetla správnej vlnovej dĺžky, ktorý sa jednoducho používa. Klinické skúšky s 90% úspešnosťou odstránenia existujúcich akné z pokožky dovoľujú ponúkať tento prístroj po obchodným názvom Face-Up širokej verejnosti.

K vyriešeniu citlivého problému, akým akné nepochybne sú, stačí teraz doplniť starostlivosť o pleť ráno a večer desať minútovým pôsobením prístroja Face-Up. Neznamená to, že sa si už nemusíte svoju tvár umývať alebo že zahodíte všetku svoju kozmetiku. Prístroj nesľubuje zázraky. Klinické skúšky však ukazujú, že s Face-Up akné výrazne ustupuje a pokožka tváre sa stáva opäť krásnou a hebkou.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.