Kawar – kozmetika z Mŕtveho mora

Chystáte sa tento rok na dovolenku k moru? A na čo sa tak najviac tešíte? Na kúpanie v mori či obyčajné leňošenie na pláži? Alebo skôr na to, že sa vám konečne ukľudní podráždená a suchá pokožka, či prestanú bolieť kĺby? Ak si chcete len oddýchnuť, môžete sa vybrať kamkoľvek. Ak sa však chcete liečiť, Mŕtve more je ideálnym riešením. No ak sa vám nikde cestovať nechce, nevadí. Kozmetika z Mŕtveho mora značky Kawar vám to more prinesie až domov. Neveríte?


Kto mal niekedy problémy s boľavými kĺbmi či popraskanou a svrbiacou pokožkou vie, aké príjemné je natrieť sa liečivým krémom alebo použiť bahno z Mŕtveho mora Kawar a aspoň na chvíľu zažiť ten slastný pocit, keď nič nebolí ani nesvrbí. Keď sa nepekné šupinky stratia a pokožka doslova zažiari.
Áno, aj ja patrím medzi tých nešťastníkov, ktorí trpia psoriázou. Už ako dieťa som pravidelne navštevovala kožnú ambulanciu a následne ma doma mazali najrôznejšími, zväčša poriadne smradľavými mastičkami. Nebolo to nič príjemné. No už v tom čase mi pani doktorka doporučovala pobyt pri mori. Až neskôr som sa dozvedela, že to more, ktoré by mi mohlo naozaj pomôcť, je more Mŕtve. A že vlastne k nemu nemusím ani ďaleko cestovať. Stačí si zaobstarať soľ z Mŕtveho mora, pridať ju do bežného kúpeľa a udejú sa malé zázraky. Táto úžasná soľ značky Kawar totiž obsahuje všetky liečivé minerály z Mŕtveho mora. Počnúc horčíkom a draslíkom, cez vápnik až po jód a iné vzácne prvky. Vďaka nim sa aj moja pokožka časom zregenerovala a na svrbivé šupinky som takmer zabudla.

Dokonalý relax

Ako teda soľ a bahno z Mŕtveho mora použiť? Najlepšie formou kúpeľa aspoň trikrát za týždeň. To zaručí dobré prekrvenie, svalovú relaxácie aj utíšenie bolesti kĺbov a svalov. Aby pokožka dostala tú správnu dávku starostlivosti, ihneď po kúpeli je dobré aplikovať aj zábal. Naň je ideálne bahno z Mŕtveho mora. Minerály tak preniknú nielen do povrchovej vrstvy, ale aj do väčšej hĺbky kože a svalov. Bunky získajú schopnosť viazať vodu a pokožka nielen, že prestane páliť a svrbieť, ale ešte aj omladne.

No uznajte, nechceli by ste mať takýto liečebný a zároveň skrášľujúci prostriedok vo svojej kúpeľni aj vy?

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.