Už je v predaji Lunárny kalendár 2017 pre pole a záhradu

Aj na tomto webe môžete v článkoch o pestovaní v záhrade nájsť zmienku o tom, že sme niektoré práce naplánovali tak, aby boli v súlade s postavením Mesiaca, aby sme podporili rast stromov alebo naopak zabránili šíreniu sa buriny. Dni koreňov listov či kvetov môžu byť určujúce, kedy sa rýpať v zemi alebo radšej nechať rastliny na pokoji. Ak vás táto téma zaujala, ak ste mali možnosť úspešne vyskúšať organizovanie domácich prác podľa Luny, tak teraz je tu pre vás Lunárny kalendár na budúci rok.

Práca v záhrade, ale aj upratovanie v domácnosti, plánované podľa Lunárneho kalendára, vám môže ušetriť kopu času aj námahy. Rastlinám sa lepšie darí, keď sú sadené v správny čas, priesady zdravo klíčia, keď sú siate v správny deň. Špina lepšie pustí, keď je Mesiac v správnej pozícii.

Ešte donedávna ste museli mať špeciálne znalosti, aby ste správne určili vhodný termín pre každý druh činnosti v domácnosti aj v záhrade. Pretože ale stále viac a viac ľudí na vlastnej koži pocítili výhodnosť držať sa tohto systému organizácie prác, je stále väčší záujem o lunárny kalendár s jednoduchým popisom vhodných a nevhodných termínov.

Kníhkupectvo Martinus pripravilo prehľadný a „lopatistický“ Lunárny kalendár 2017 – pre pole a záhradu v stolnom prevedení. Jednoduchým spôsobom popisuje jednotlivé dni a čo s a v nich oplatí vykonávať.

Predložený kalendár je novinkou medzi lunárnymi kalendármi. Pre každý deň a každú skupinu plodín je farebne a číselne vyznačená vhodnosť sejby, sadenia, presádzania, či ošetrovania rastliny. V kalendári nie sú okrem Splnu, Novu a Prízemia vyznačené štvrte, smer mesiaca vo zverokruhu ani znamenia. Všetky tieto vplyvy sú pre každý deň, skupinu plodín a ošetrenia spočítané podľa váhy prvku do výsledného farebno-číselného kódu. V kalendári okrem vysvetliviek nie je text. Tým sa kalendár stáva jednoduchým, prehľadným, každému zrozumiteľným.Kalendár umožňuje vďaka jednoduchosti plánovať práce na poli a v záhrade v najvhodnejších dňoch.

Používanie lunárneho kalendára je jednoduché aj pre ľudí bez znalostí vplyvu Mesiaca a jeho fáz na každodenný život.

Pre zatriedenie do jednej zo štyroch skupín: semeno, koreň, list-stonka, kvet-plod je rozhodujúca úžitková časť rastliny, ktorú zbierme. Podľa farebno-číselnej škály (od zelenej „1“- najvhodnejšie obdobie, po červenú „10“ – nevhodné obdobie) určíme vhodnosť sejby, sadenia presádzania konkrétnej plodiny v daný deň. Ďalšia časť je venovaná ošetrovaniu rastlín. Opäť sa pre ten ktorý druh ošetrenia rastliny rozhodneme na základe farebno-číselnej škály: zelená 1 optimálne, červená 10 nevhodné.

Do záhradného domčeka sa vám môže lepšie hodiť nástenný Lunárny kalendár 2017 – pre pole a záhradu. Má väčší formát a lepšie sa v ňom hľadajú informácie, aj keď máte ruky od zeme po práci na záhone.

Podrobnosti nástenného lunárneho kalendára pre rok 2017:

Väzba: špirálová
Rozmer: 302×495 mm
Hmotnosť: 210 g
Jazyk: slovenský jazyk

Keď si objednáte váš nový lunárny kalendár na rok 2017 už teraz, lepšie zvládnete prvé práce v záhrade začiatkom roka a vašej záhrade sa bude lepšie dariť. A kto má pochybnosti v vplyve Mesiaca na záhradu, tomu stačí pripomenúť, ako dokáže pravidelne každých šesť hodín hýbať s hladinou morí pri prílive a odlive 😉

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.