10 tipov na použitie Bambuckého masla

V dnešnej dobe plnej chémie sa čoraz viac obraciame späť k prírode. Snažíme sa zdravo stravovať a rovnako zdravo sa starať o svoje telo a vlasy. Všetko „bio“ je dnes in. A platí to aj pre bio Bambucké maslo. Veľa sa o ňom hovorí. No nie každý vie, na čo vlastne Bambucké maslo slúži. Ste na tom rovnako? Prečítajte si teda týchto 10 typov, ktoré Vám odpovedia na otázku: „čo s bambuckým maslom?“.
 
 
 


Čo je Bambucké maslo?

Bambucké maslo je rastlinný tuk, ktorý sa získava z plodov vzácneho stromu, Maslovníka afrického. Plody sú zbierané ručne a maslo je vyrábané tradičným spôsobom, ktorý sa zachováva po stáročia. Získava sa lisovaním za studena a takéto pravé panenské maslo má charakteristickú orechovú vôňu a zlatistý odtieň. Jeho použitie je naozaj široké. Viac Vám však prezradí sľúbených 10 typov:

bambucke-maslo

1. Zdá sa Vám, že Vaša pokožka a vlasy trpia počas slnečných letných dní? Ako prevenciu použite bambucké maslo. Predtým, ako sa vyberiete von, si ho natrite na pokožku. Malé množstvo masla votrite aj do vlasov.
2. Trápia Vás strie a celulitída? Tento problém sa u mnohých žien objavuje po pôrode. Preto je dobré v období tehotenstva natierať a masírovať si problémové partie práve s bambuckým maslom.
3. Ani nevzhľadné popraskané päty nemá nikto rád. Najmä v letnom období. Pravidelne si ich teda natierajte bambuckým maslom. Pokožka bude omnoho jemnejšia.
4. Nechce sa Vám po kúpeli krémovať? Žiadny problém! Do vody pridajte trošku bambuckého masla.
5. Bambucké maslo nahradí aj vlasový kondicionér. Naneste si ho do vlasov od korienkov až po končeky a nechajte pôsobiť aspoň hodinu. Následne vlasy umyte.
6. Vymeňte telové krémy za bambucké maslo. Môžete ho bez obáv použiť na pokožku celého tela.
7. Nepriaznivé prírodné podmienky sú záťažou aj pre Vaše pery. Ako vynikajúci balzam poslúži práve bambucké maslo!
8. Toto všestranné maslo je vhodné aj na ošetrenie citlivej pokožky. Dokonca aj tej detskej.
9. Bambucké maslo neslúži len na skrášlenie. Pomáha aj pri liečení. Zmierňuje príznaky psoriázy a akné. Stačí ho aplikovať na postihnuté miesta.
10. A ešte šikovný typ na záver. Ak Vám nevyhovuje tuhšia konzistencia masla, vyšľahajte ho alebo ho nechajte rozpustiť pri nízkej teplote. Bude sa ľahšie aplikovať.

 
 

2 myšlienky na “10 tipov na použitie Bambuckého masla

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.