Chystáte sa na horskú turistiku? Vyberte správne turistické oblečenie

Patríte medzi priaznivcov horskej turistiky? Chystáte sa do Vysokých Tatier, prípadne niekde do zahraničia, ako sú rakúske Alpy? V takom prípade rozhodne nepodceňujte turistické oblečenie, ktoré by vám malo poskytnúť po celú dobu maximálny komfort. Samozrejme zohnať sa dajú v športových predajniach rôzne druhy oblečenia. Ak ale chcete investovať naozaj do kvality, potom odporúčame skôr oblečenie z materiálu zvaného merino.

Pravdepodobne vás zaujíma, čo to vôbec merino je. V podstate sa jedná o stopercentnú prírodnú ovčiu vlnu, do ktorej nie sú pridávané žiadne syntetické prísady. Presne taká vlna sa získava zo špeciálne vyšľachtených oviec v Austrálii a na Novom Zélande. Oproti klasickej vlne sa tá merino líši tým, že je oveľa jemnejšia, a tým pádom ponúka ešte lepšie vlastnosti. V porovnaní so syntetickými materiálmi merino vlna dýcha, je vzdušná a dokáže regulovať vlhkosť i teplotu.

Aké turistické oblečenie sa z merino vlny vyrába?

Zohnať sa dá prakticky akékoľvek turistické oblečenie. Pripravené sú bundy, nohavice, svetre, ale aj vesty. Čo sa ceny týka, tá sa líši podľa toho, o aký typ oblečenia sa jedná. Trebárs dámsku bundu zoženiete za 179 euro a nohavice k nim za 159 euro. Zase na druhú stranu, práve turistické oblečenie je vec, na ktorej sa rozhodne nevypláca šetriť.

Prednosti turistického oblečenia z merino vlny

Vlna merino vás nadchne termoregulačnými a izolačnými vlastnosťami, takže s takým oblečením môžete vyraziť aj do extrémnych podmienok. Ďalej má oblečenie antibakteriálnu schopnosť, vysokú UV ochranu a podobne. Cítiť sa budete po celú dobu pohodlne, pretože turistické oblečenie má perfektný strih. Zároveň sa jedná o ekologický materiál, ktorý je ohňovzdorný. Údržba je jednoduchá, v prípade znečistenia stačí použiť pracie prostriedky určené na vlnu s obsahom lanolínu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.