Akné nie len na tvári

Akné sa často spája len s pleťou. Biele pupáčiky, čierne bodky, zapálené hrčky hlbšie v pokožke sa ale nemusia objavovať len na tvári. Pokojne sa môžu objaviť aj na chrbte, ramenách, rukách, hrudníku či iných častiach tela.

Akné na chrbte

Problém s akné na chrbte pozná z osobnej skúsenosti takmer každý, kto má alebo mal problém s akné. Ide o kožné ochorenie, ktoré je typické pre obdobie puberty ale môžete ním trpieť aj v staršom veku. Akné sa môže objaviť vždy keď dochádza na pokožke k nadmernej tvorbe kožného mazu (často vplyvom hormonálnej nerovnováhy), hromadeniu odumretých kožných buniek na pokožke a prítomnosti baktérií a nečistôt na koži. Pokiaľ sú splnené všetky podmienky biele pupáčiky či čierne bodky sa objavia kdekoľvek na pokožke.

Akné na chrbte nie je nezvyčajné. Na chrbte sa nachádza dostatok mazových žliaz a pórov. Nosenie ruksakov, košieľ či tesného oblečenia v kombinácii s potením vytvára ideálne podmienky na vznik akné. Navyše ak vás už akné na chrbte trápi otieranie oblečenia o spotenú pokožku môže akné ešte viac zhoršiť.

Starostlivosť o pokožku s akné na chrbte

Starostlivosť o pokožku na chrbte je náročnejšia. Nevenujeme jej toľko pozornosti ako pleti. Uhry alebo čierne bodky, hrbolčeky pod kožou, červené zapálené miesta na pokožke alebo biele pupáčiky sa pokojne môžu objaviť aj na chrbte. Čierne bodky, znak upchatých pórov si ale ťažko všimnete. Keď sa ale zapáli a vytvorí bolestivú červenú hrčku pod kožou zistíte, že sa niečo deje.

Nech sa už akné objaví kdekoľvek na tele môžete sa ho zbaviť. Bude síce problematickejšie udržiavať pokožku na chrbte čistú, odstraňovať z nej nadbytočný maz a čistiť upchaté póry ale dá sa to. Vhodné sprchové gély, kozmetika s antibakteriálnym účinkom a produkty na vyčistenie pokožky vám pomôžu zmierniť aj tvorbu akné na chrbte.

Pokiaľ sa vám nedarí zbaviť sa akné bežne dostupnou kozmetikou neváhajte a navštívte lekára.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.