Ako Nova objavila nový Ariel

V duchu hesla: „Dobrých rád nie je nikdy dosť“, sa každú nedeľu teším na svoje obľúbené programy o záhradke. Ani dnešná nebola výnimkou. Chcete vedieť, čo nové som sa dozvedela?


Na Nove propagovali super novinku. Hydrogél vo forme kryštálikov, ktorý môžete primiešať do substrátu v kvetináči alebo truhlíku. Rastlinku do neho vysadíte a zalejete. Kryštáliky vodu nasajú a vzniknutý gél potom zabezpečí to, že rastlina bude mať dostatok vody aj v čase, keď je v lete na priamom slnku alebo ju zabudneme poliať.

Môžem potvrdiť, že to funguje.

Ja túto „novinku“ na svojej záhrade používam už asi 5 rokov pod názvom Aquaholder, teda zadržiavač vody v pôde. Musím povedať, že sa mi veľmi osvedčil, hlavne z toho dôvodu, že nemám na záhrade zdroj vody. Mám len vodu dažďovú, no a keď neprší, tak je každá kvapka dobrá.aquaholder

Keď sadím stromček, do vykopanej jamy najskôr nalejem aspoň 10 litrov vody, „pocukrujem“ týmto zázračným práškom, potom pridám zásobné granulované hnojivo a až potom vložím stromček a prihrniem kvalitnou zeminou.

Pokiaľ chcem sadiť sadenice kvetov alebo zeleniny s voľnými koreňmi, aquaholder pridám do vedierka s vodou a vložím sadeničky. O chvíľu gél priľne ku korienkom, tým sú rastliny pripravené k vysadeniu. Potom stačí raz za týždeň poliať a je to.

Muškátom sa táto „novinka“ páči tiež. Vlani celé leto kvitli a listy boli nádherne zelené, napriek tomu, že mám balkón orientovaný na juh.

Takže produkt je to iste výborný, ale že by bol novinkou? Pravda, u nás na Slovensku som mala asi rok po uvedení na trh problém ho kúpiť, ale v Čechách ho mali bežne.

Jedine, že by Nova mala nových divákov. A považuje každého nového aj za hlúpeho…

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.