Ako sa zbaviť upchatých pórov?

Čierne bodky na nose. To je nočná mora pre množstvo žien. Nech sa akokoľvek snažíme a jednej sa zbavíme, už o nedlho sa objaví zas ďalšia. Boj s nimi na behom na dlhé trate, ktorý si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Ako sa teda dokážeme účinne zbaviť pórov?
 
 


Používajte prípravky, ktoré nezanášajú póry

Póry sú kanáliky, ktorými sa z kože odvádza nadbytočný tuk. Ak sa upchávajú, tuk v nich oxiduje a nadobúda čiernu farbu. Takýto pór sa stáva nepriepustným, čím dochádza k hromadeniu mazu, pričom navyše v ňom môže veľmi ľahko zablúdiť odumretá bunka, baktéria či nečistota a zápal je na svete. Na stav pórov vplýva hneď viacero faktorov – genetika, strava a najmä správna starostlivosť o pleť. Tú musíme dokonale čistiť a používať také prípravky, ktoré póry zbytočne nezanášajú. Ak máte pocit, že váš aktuálny krém, ktorý vám mal pomôcť, naopak zhoršil stav kože, skúste ho vymeniť za prírodnú alternatívu – kokosový olej Saloos. Aj napriek tomu, že sa jedná o tuk, absolútne neupcháva póry. Kožu však vyživí, zvláčni a rovnako aj upokojí.

kokosovy-olej-saloos

Raz do týždňa koži doprajte hĺbkové čistenie

Z času na čas je potrebné pokožke dopriať hĺbkovú starostlivosť, ktorá jednak odstráni odumreté bunky a zároveň umožní obsahu pórov prirodzene vytiecť. Na takýto účel sú vhodné rozličné peelingy či čistiace masy, ktoré je vhodné používať približne v týždňových intervaloch. Zaujímavým tipom je napríklad zlupovacia maska s obsahom aloe vera, obilných klíčkov a prasličky, ktorá dokonale uvoľňuje a čistí zanesené póry a samozrejme odstraňuje aj mŕtve bunky. Túto masku naneste v súvislej vrstve na celú tvár okrem oblasti očí a nechajte 20 minút pôsobiť. Po tejto dobe ju jednoducho celistvo zlúpite z pokožky smerom od brady k čelu. Efekt je viditeľný okamžite po odstránení masky.

Mnohé prípravky s obsahom prírodných látok určených na boj proti upchatým pórom vám ponúka eshop s kozmetikou Maxcare.sk
 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.