Dôvody, prečo behávať ráno

Ak patríte medzi nadšencov športu, zaručene máte svoj ideálny čas počas dňa, kedy sa športovej aktivite venujete najradšej. Beh patrí medzi obľúbené formy pohybu a pre jeho efektívne vykonávanie je potrebné behávať v časti dňa, ktorá najviac prispieva k výkonu a dobrému pocitu zo športu. Bežci častokrát vyberajú pre svoj tréning práve obdobie ranných hodín. Prečo tomu tak je? Ranný beh má hneď niekoľko výhod!

Ideálny štart nového dňa

Od toho, aké je vaše ráno priamo súvisí i ďalšie smerovanie celého dňa. Ak ráno začnete sviežo, naštartujete sa, pozitívne sa naladíte a rozhýbete svoje telo, je omnoho väčšia šanca, že i celý váš deň bude smerovať pozitívne a s elánom. Ranný beh je skvelým nakopávačom do ďalších aktivít, ktoré na vás čakajú. Niet nad pocit, keď hneď ráno môžete byť na seba hrdý z ďalšej zdolanej výzvy a prekonaní svojich limitov. Nejeden výskum potvrdil priamy vplyv behu na naše mentálne zdravie a náladu. Nadbehnite si svoju dobrú náladu už ráno a nechajte sa ňou sprevádzať až do večera.

Počas leta je najlepší čas pre beh ráno

Vykonávanie športových aktivít, a teda aj behu v horúčavách na priamom slnku nevplýva priaznivo na efektivitu podávaného športového výkonu, ale predovšetkým ani na zdravie. Aj to jeden z primárnych dôvodov, prečo je počas letných mesiacov a časov poludňajších horúčav odporúčané behávať v skorých ranných alebo neskorších večerných hodinách.

Nebeháte s plným žalúdkom

Tí, ktorí zvyknú športovať na lačno, obľubujú práve beh v skorších ranných hodinách. Ak patríte do tímu tých, ktorí zvyknú raňajkovať, i tak je ranný beh z hľadiska tráviacej sústavy komfortnejší. Počas dňa skonzumujeme určité množstvo rôznych potravín, kombinácií rôznych surovín alebo umelých sladidiel, ktoré nám pri následnom behu nemusia spôsobovať komfortné pocity.

Ranné športovanie oceňujú mnohí športovci, a to bez ohľadu na druh športovej aktivity. Napríklad i lyžiari častokrát majú v obľube už v skorých hodinách vyniesť svoje lyže a lyžiarky pod svah, zapnúť lyžiarsku prilbu a vydať sa za novým športovým dobrodružstvom.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.